Connect with us

Lajme

Në veri nis fushata për zgjedhjet serbe, Qeveria s’ka ide për këtë

Published

on

Derisa në veri të vendit, ka filluar fushata për zgjedhjet e parakohshme parlamentare të Serbisë dhe janë vendosur pllakata elektorale të partisë së kryeministrit serb, Aleksandar Vuçiq, Qeveria e Kosovës ende nuk ka diskutuar për këtë çështje. Zyrtarë qeveritarë pohojnë se tek gjatë javës së ardhshme pritet që ata të mblidhen, të diskutojnë dhe të marrin vendim se si duhet vepruar më tej.

Zëdhënësi i Qeverisë së Kosovës, Arban Abrashi tha për KosovaPress se Qeveria do t’i ndjekë praktikat më të mira ndërkombëtare rreth kësaj çështje. Ai pranon se ende s’kanë biseduar asgjë për fushatën e filluar dhe as për zgjedhjet serbe, se do të lejohen të mbahen apo jo në veri të vendit.

“Për fushatë, ne ende nuk e kemi diskutuar. Besoj që gjatë javës apo javës së ardhshme do të marrim qëndrim dhe do të diskutojmë procesin zgjedhor në përgjithësi, sepse ka pyetje nga mediat dhe nga publiku se si do të veprohet. Nëse do të lejohen të votojnë apo mos të votojnë, mirëpo ne do t’i ndjekim praktikat më të mira ndërkombëtare rreth kësaj çështje, por për momentin nuk është diskutuar dhe nuk është marrë asnjë vendim”, tha Abrashi.

 

Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Lajme

TEST PER MAIN POST PAGE

Published

on

By

this is just a test to see how Gjergji is doing….spolier alert he seems do be doing good.

Continue Reading

Lajme

SKANDAL UFC FEATHERWEIGHT CHAMP KNOCKS OUT PESANT

Published

on

By

UFC Featherweight Super Star Denisa “ANXHELIKA” Axhanela knocks out nje pesant ne MANA BOARD GAMES ne prishtine, presidenti i UFC Prishtina Berti Grorani thot se preferon te goditet nga Francis Nunganu se sa nga Denisa, Co owner i UFC Prishtina edhe Welterweight champ Ari Gojani nuk ka guxuar te flas per incidentin nga frika se Denisa mund ta godas. Fjolla Gjikolli eshte shume e kenaqur me qka ka ndodhur deri tani.

Continue Reading

Lajme

TESTI 2 PER SLIDER HYHYHY

Published

on

By

Continue Reading

Trending