Connect with us

Lajme

Në tensionet SHBA-Rusi-Siri, përfshihet edhe Turqia

Published

on

Mbështetja e Rusisë për regjimin e presidentit sirian, Bashar al-Assad është “krejtësisht e gabuar”, ka thënë ministri i Jashtëm turk, Mevlut Cavusoglu, pas sulmit të dyshuar kimik në Siri.

“Është krejtësisht e gabuar që Rusia të mbështetë këtë regjim”, tha Cavusoglu për televizionin NTV.

Duke iu referuar sulmit të dyshuar kimik në provincën Idlib të Sirisë, ku u vranë mbi 70 persona, ai shtoi se “askush nuk mund të mbështesë një krim kundër njerëzimit”.

Turqia dhe Rusia mbështesin anë të kundërta në konfliktin sirian. Moska mbështetë presidentin Assad, ndërkaq Ankaraja thotë se largimi i tij nga pushteti, është çelësi për arritjen e paqes./rel/

Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Lajme

TEST PER MAIN POST PAGE

Published

on

By

this is just a test to see how Gjergji is doing….spolier alert he seems do be doing good.

Continue Reading

Lajme

SKANDAL UFC FEATHERWEIGHT CHAMP KNOCKS OUT PESANT

Published

on

By

UFC Featherweight Super Star Denisa “ANXHELIKA” Axhanela knocks out nje pesant ne MANA BOARD GAMES ne prishtine, presidenti i UFC Prishtina Berti Grorani thot se preferon te goditet nga Francis Nunganu se sa nga Denisa, Co owner i UFC Prishtina edhe Welterweight champ Ari Gojani nuk ka guxuar te flas per incidentin nga frika se Denisa mund ta godas. Fjolla Gjikolli eshte shume e kenaqur me qka ka ndodhur deri tani.

Continue Reading

Lajme

TESTI 2 PER SLIDER HYHYHY

Published

on

By

Continue Reading

Trending