Connect with us

Lajme

Në Suharekë masakër ndaj pyjeve, 15 mijë hektarë “ruhen” nga veç 7 veta

Një hapësirë prej 15 mijë hektarë të pyjeve duhet ta ruajnë vetëm shtatë punëtorë dhe atë në moshë të shtyrë, raporton KTV.

Published

on

Pamundësia për t’i kontrolluar prerjet ilegale të personave të papërgjegjshëm, ka bërë që shkatërrimi i këtyre maleve të jetë tejet i madh.

Drejtuesit e bujqësisë në këtë komunë e pranojnë se numri i vogël i stafit për ruajtjen e drunjve po ndikon në dëmtimin e tyre.

Sipas tyre, deri tash rojet e pyjeve kanë shqiptuar 51 fletëparaqitje për vepër penale, ndërsa 190 për kundërvajtje.

Që nga janari i këtij viti, policia ka arrestuar rreth 300 persona, për prerje ilegale të pyjeve.

Gjithashtu policia ka paraqitur 30 raste për Gjykatën Themelore për kundërvajtje dhe sasi të konfiskuar të drunjve 98m kub, përcjell Koha.net. Ndërsa 6 raste penale janë iniciuar për shkretim të pyjeve dhe vjedhje.

 

Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Lajme

TEST PER MAIN POST PAGE

Published

on

By

this is just a test to see how Gjergji is doing….spolier alert he seems do be doing good.

Continue Reading

Lajme

SKANDAL UFC FEATHERWEIGHT CHAMP KNOCKS OUT PESANT

Published

on

By

UFC Featherweight Super Star Denisa “ANXHELIKA” Axhanela knocks out nje pesant ne MANA BOARD GAMES ne prishtine, presidenti i UFC Prishtina Berti Grorani thot se preferon te goditet nga Francis Nunganu se sa nga Denisa, Co owner i UFC Prishtina edhe Welterweight champ Ari Gojani nuk ka guxuar te flas per incidentin nga frika se Denisa mund ta godas. Fjolla Gjikolli eshte shume e kenaqur me qka ka ndodhur deri tani.

Continue Reading

Lajme

TESTI 2 PER SLIDER HYHYHY

Published

on

By

Continue Reading

Trending