Connect with us

Lajme

Në Stamboll parku që mban emrin e heroit Adem Jashari

Published

on

Një park në Bajram Pasha në qytetin e Stambollit mban emrin e heroit të Kosovës Adem Jashari, raporton Indeksonline.

Në hyrje të këtij parku shkruan “Parku Dëshmori Adem Jashari” në gjuhën turke.

Në nderim të emrin dhe familjes Jashari janë emëruar shumë rrugë e sheshe nëpër Kosovë e Shqipëri.

 

Ndërsa në këtë vend në Turqi ka shumë shqiptarë që janë shpërngulur shumë vite më parë.

Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Lajme

TEST PER MAIN POST PAGE

Published

on

By

this is just a test to see how Gjergji is doing….spolier alert he seems do be doing good.

Continue Reading

Lajme

SKANDAL UFC FEATHERWEIGHT CHAMP KNOCKS OUT PESANT

Published

on

By

UFC Featherweight Super Star Denisa “ANXHELIKA” Axhanela knocks out nje pesant ne MANA BOARD GAMES ne prishtine, presidenti i UFC Prishtina Berti Grorani thot se preferon te goditet nga Francis Nunganu se sa nga Denisa, Co owner i UFC Prishtina edhe Welterweight champ Ari Gojani nuk ka guxuar te flas per incidentin nga frika se Denisa mund ta godas. Fjolla Gjikolli eshte shume e kenaqur me qka ka ndodhur deri tani.

Continue Reading

Lajme

TESTI 2 PER SLIDER HYHYHY

Published

on

By

Continue Reading

Trending