Connect with us

Lajme

Në Siri, paqe për Bajram

Published

on

Pakti i ndërmjetësuar nga Rusia dhe Amerika për armëpushimin në Siri, hyri në fuqi pasditen e së hënës. Marrëveshja u arrit mbrëmjen e së premtes nga Sekretari Amerikan i Shtetit, John Kerry dhe ministri i Jashtëm rus, Sergey Lavrov.

Megjithatë, pavarësisht ujdisë, fundjava vijoi me luftime të ashpra. Në qoftë se armëpushimi do të mbajë deri në 7 ditë pa luftime në Siri, atëherë SHBA dhe Rusia do të zhvillojnë bombardime të përbashkëta nga ajri kundër pozicioneve të militantëve.

Media shtetërore siriane raportoi se presidenti Bashar al-Assad e mirëpriti këtë marrëveshje.

Armëpushimi u bën thirrje grupeve të mbështetura nga SHBA-të të ndahen prej të tjerëve, por ata duket se hezitojnë ta bëjnë diçka të tillë, teksa njëri prej tyre bën të ditur se rebelët ndodhen nën të njëjtën llogore dhe zhvillojnë operacione të përbashkëta.

Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Lajme

TEST PER MAIN POST PAGE

Published

on

By

this is just a test to see how Gjergji is doing….spolier alert he seems do be doing good.

Continue Reading

Lajme

SKANDAL UFC FEATHERWEIGHT CHAMP KNOCKS OUT PESANT

Published

on

By

UFC Featherweight Super Star Denisa “ANXHELIKA” Axhanela knocks out nje pesant ne MANA BOARD GAMES ne prishtine, presidenti i UFC Prishtina Berti Grorani thot se preferon te goditet nga Francis Nunganu se sa nga Denisa, Co owner i UFC Prishtina edhe Welterweight champ Ari Gojani nuk ka guxuar te flas per incidentin nga frika se Denisa mund ta godas. Fjolla Gjikolli eshte shume e kenaqur me qka ka ndodhur deri tani.

Continue Reading

Lajme

TESTI 2 PER SLIDER HYHYHY

Published

on

By

Continue Reading

Trending