Connect with us

Lajme

Në shtator rikthehet rasti ndaj Ramadan Mujës

Published

on

Procesi ndaj Kryetarit të Komunës së Prizrenit, Ramadan Muja, sërish do tu kthehet institucioneve të drejtësisë.

I dënuar me dy vjet burg me kusht, në mars të vitit 2014, procesi ndaj Mujës dhe 5 zyrtarëve të komunës së Prizrenit, për më shumë se dy vjet, është duke u bartur nga një gjykatë në tjetrën, raporton KTV.

Gjykata e Apelit, pas afërsisht dy muajsh, pritet të mbajë një seancë lidhur me këtë rast.

“Rasti Muja tashmë i është dhënë në punë një gjyqtari ndërkombëtar të Gjykatës së Apelit. Shumë shpejt pritet të kompletohet kolegji dhe të caktohet data e seancës së kolegjit. Ne besojmë që seanca e kolegjit penal do të caktohet gjatë muajit shtator të këtij viti”, ka thënë zëdhënës i Gjykatës së Apelit Arbër Jashari.

E avokati i Mujës, Tomë Gashi, për rastin ndaj klientit të tij, thotë se është përcjellë me vendime të çuditshme dhe veprime kundërthënëse juridike.

Për këtë, ai bënë fajtor misionin evropian në Kosovë, EULEX.

Në anën tjetër, pjesëtarë të shoqërisë civile kërkojnë mobilizim të qytetarëve rreth kërkesës për dorëheqjen e Mujës, para përfundimit të mandatit.

Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Lajme

TEST PER MAIN POST PAGE

Published

on

By

this is just a test to see how Gjergji is doing….spolier alert he seems do be doing good.

Continue Reading

Lajme

SKANDAL UFC FEATHERWEIGHT CHAMP KNOCKS OUT PESANT

Published

on

By

UFC Featherweight Super Star Denisa “ANXHELIKA” Axhanela knocks out nje pesant ne MANA BOARD GAMES ne prishtine, presidenti i UFC Prishtina Berti Grorani thot se preferon te goditet nga Francis Nunganu se sa nga Denisa, Co owner i UFC Prishtina edhe Welterweight champ Ari Gojani nuk ka guxuar te flas per incidentin nga frika se Denisa mund ta godas. Fjolla Gjikolli eshte shume e kenaqur me qka ka ndodhur deri tani.

Continue Reading

Lajme

TESTI 2 PER SLIDER HYHYHY

Published

on

By

Continue Reading

Trending