Connect with us

Lajme

Në Shqipëri lejohet mishi me hormone për trashjen e kuajve, qenve e maceve

Published

on

 

Gazeta Telegraf ka publikuar hulumtimin lidhur me importin e mishit në Shqipëri, ku thuhet se në Shqipëri mbi 80 për qind e mishit shitet me hormonin “Boldemec”, që përdoret për trashjen e kuajve, qenve e maceve.

Sipas hulumtimit, çdo ditë në doganat tokësore e detare shqiptare futen tonelata mish për konsum popullor dhe prodhime produktesh e nënproduktesh të mishit.

E akoma më skandal bëhet kur ky mish certifikohet nga organet kompetente shqiptare, të cilat ia vënë etiketën si produkt i sigurt dhe cilësor.

“Ky produkt futet në treg me letra sigurie e cilësi fallco”, shkruan gazeta.

Ndërsa, mjekët thonë se ky mish është i rrezikshëm për jetën dhe shëndetin e qytetarëve.

Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Lajme

TEST PER MAIN POST PAGE

Published

on

By

this is just a test to see how Gjergji is doing….spolier alert he seems do be doing good.

Continue Reading

Lajme

SKANDAL UFC FEATHERWEIGHT CHAMP KNOCKS OUT PESANT

Published

on

By

UFC Featherweight Super Star Denisa “ANXHELIKA” Axhanela knocks out nje pesant ne MANA BOARD GAMES ne prishtine, presidenti i UFC Prishtina Berti Grorani thot se preferon te goditet nga Francis Nunganu se sa nga Denisa, Co owner i UFC Prishtina edhe Welterweight champ Ari Gojani nuk ka guxuar te flas per incidentin nga frika se Denisa mund ta godas. Fjolla Gjikolli eshte shume e kenaqur me qka ka ndodhur deri tani.

Continue Reading

Lajme

TESTI 2 PER SLIDER HYHYHY

Published

on

By

Continue Reading

Trending