Connect with us

Lajme

Në Serbi vazhdojnë protestat kundër Vuçiqit

Mijëra njerëz u mblodhën edhe të shtunën para ndërtesës së qeverisë së Serbisë për të protestuar kundër zgjedhjes së Kryeministrit të fuqishëm, Aleksandar Vuçiç, për President të ri të Serbisë.

Published

on

Protesta ishte e gjashta me radhë kundër fitores së Vuçiç në zgjedhjet e 2 prillit, për të cilat opozita thotë se ishte përshkruar me shumë parregullësi, përfshirë heshtjen e mediave, frikësim të votuesve dhe ryshfet.

Demonstruesit në Beograd u janë bashkuar qindra policëve dhe ushtarëve, të cilët mbanin protestë të ndarë për shkak të rrogave të ulëta dhe standardit të ulët të jetesës.

Protestuesit konsiderojnë se Aleksandar Vuçiç është një lider autokrat, ndërsa Partia Progresiste Serbe është e korruptuar.

Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Lajme

TEST PER MAIN POST PAGE

Published

on

By

this is just a test to see how Gjergji is doing….spolier alert he seems do be doing good.

Continue Reading

Lajme

SKANDAL UFC FEATHERWEIGHT CHAMP KNOCKS OUT PESANT

Published

on

By

UFC Featherweight Super Star Denisa “ANXHELIKA” Axhanela knocks out nje pesant ne MANA BOARD GAMES ne prishtine, presidenti i UFC Prishtina Berti Grorani thot se preferon te goditet nga Francis Nunganu se sa nga Denisa, Co owner i UFC Prishtina edhe Welterweight champ Ari Gojani nuk ka guxuar te flas per incidentin nga frika se Denisa mund ta godas. Fjolla Gjikolli eshte shume e kenaqur me qka ka ndodhur deri tani.

Continue Reading

Lajme

TESTI 2 PER SLIDER HYHYHY

Published

on

By

Continue Reading

Trending