Connect with us

Lajme

Në Prishtinë zhvillohet marsh për solidarizim me Erdoganin (Foto)

Published

on

Marshi “Solidarizmi për Demokracinë” në përkujtim të 1 vjetorit të tentim grusht-shtetit në Turqi ka filluar tashmë në sheshin “Zahir Pajaziti”.

Ky marsh ka mbledhur shumë njerëz që kanë dalur për tu solidarizuar me Presidenti i Turqisë, Recep Tayyip Erdogan ndaj të cilit sot 1 vit është organizuar grusht shtet, shkruan Indeksonline.

Një nga organizatorët e këtij marshi në fjalën e tij para pjesëmarrësve tha se janë mbledhur që të solidarizohen me demokracinë.

“Jemi mbledhur te solidarizohemi me demokracinë, urojmë qe bota të jetë vend ku zëri  dëgjohet me shumë se tenkët. Qe 15 korriku të jetë shembull për njeriun”

Ndryshe, Autoritetet turke akuzojnë klerikun Fetulla Gylen dhe organizatën e tij FETO, si organizatorë të këtij grusht shteti me qëllim rrëzimin e Erdoganit.

 

Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Lajme

TEST PER MAIN POST PAGE

Published

on

By

this is just a test to see how Gjergji is doing….spolier alert he seems do be doing good.

Continue Reading

Lajme

SKANDAL UFC FEATHERWEIGHT CHAMP KNOCKS OUT PESANT

Published

on

By

UFC Featherweight Super Star Denisa “ANXHELIKA” Axhanela knocks out nje pesant ne MANA BOARD GAMES ne prishtine, presidenti i UFC Prishtina Berti Grorani thot se preferon te goditet nga Francis Nunganu se sa nga Denisa, Co owner i UFC Prishtina edhe Welterweight champ Ari Gojani nuk ka guxuar te flas per incidentin nga frika se Denisa mund ta godas. Fjolla Gjikolli eshte shume e kenaqur me qka ka ndodhur deri tani.

Continue Reading

Lajme

TESTI 2 PER SLIDER HYHYHY

Published

on

By

Continue Reading

Trending