Connect with us

Lajme

Në ora 14:00, fillon autopsia e Astrit Deharit

Në ora 14:00 pritet të fillojë autopsia e Astrit Deharit, ka bërë të ditur ministrja e Drejtësisë, Dhurata Hoxha.

Published

on

Hoxha ka ngushëlluar familjen e Dehari, kurse ka konfirmuar se prezent gjatë këtij procesi do të jenë edhe përfaqësues të Eulexit, raporton KTV.

“Dëshiroj të shpreh ngushëllimet e mija të sinqerta duke ndjerë keqardhje për rastin. Ne në momentin e marrjes së lajmit kemi aktivizuar të gjithë mekanizmat. Me vendim të Prokurorisë është lejuar përfshirja e një eksperti vëzhgues gjatë procesit të autopsisë. Sipas informatave të fundit që kam autopsia pritet të zhvillohet në ora 14:00 dhe aty do të jene edhe përfaqësuesit e EULEX-it. Dua të ju njoftoj që me qëllim të rishikimit dhe sqarimit sa më transparent të rastit e kemi angazhuar edhe Inspektoratin e Shërbimit Korrektues”, ka thënë Hoxha.

Familja Dehari ka caktuar mjek për obduksionin e Astrit Deharit, Besim Ymajn nga Shqipëria, kurse është në pritje edhe të një mjeku britanik.

Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Lajme

TEST PER MAIN POST PAGE

Published

on

By

this is just a test to see how Gjergji is doing….spolier alert he seems do be doing good.

Continue Reading

Lajme

SKANDAL UFC FEATHERWEIGHT CHAMP KNOCKS OUT PESANT

Published

on

By

UFC Featherweight Super Star Denisa “ANXHELIKA” Axhanela knocks out nje pesant ne MANA BOARD GAMES ne prishtine, presidenti i UFC Prishtina Berti Grorani thot se preferon te goditet nga Francis Nunganu se sa nga Denisa, Co owner i UFC Prishtina edhe Welterweight champ Ari Gojani nuk ka guxuar te flas per incidentin nga frika se Denisa mund ta godas. Fjolla Gjikolli eshte shume e kenaqur me qka ka ndodhur deri tani.

Continue Reading

Lajme

TESTI 2 PER SLIDER HYHYHY

Published

on

By

Continue Reading

Trending