Connect with us

Sporti

Në Moskë mbahet gara ndërkombëtare “Color Run”

Published

on

Moska ka pritur sot garën ndërkombëtare “Color Run”, e cila prej disa vitesh mbahet në disa vende të botës

Pjesëmarrësit në këtë garë, ku karakteristika kryesore e së cilës është ngjyrosja e pjesëmarrësve me ngjyra organike, janë shumë qytetarë të grupmoshave të ndryshme.

Garën e karakterizon edhe mungesa e fituesit, ndërsa anashkalohet edhe ndarja e medaljes meqë të gjithë pjesëmarrësit konsiderohen si fitues.

Gara e parë e tillë është mbajtur në janar të vitit 2002 në Arizona të Amerikës, ndërsa sot mbahet në mbi një qind qytete në Amerikën Veriore dhe Jugore, Evropë, Azi, Zelandë të Re, Australi dhe Emiratet e Bashkuara Arabe, në mbi 200 qytete dhe 40 vende për çdo vit.

 

Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Lajme

SKANDAL UFC FEATHERWEIGHT CHAMP KNOCKS OUT PESANT

Published

on

By

UFC Featherweight Super Star Denisa “ANXHELIKA” Axhanela knocks out nje pesant ne MANA BOARD GAMES ne prishtine, presidenti i UFC Prishtina Berti Grorani thot se preferon te goditet nga Francis Nunganu se sa nga Denisa, Co owner i UFC Prishtina edhe Welterweight champ Ari Gojani nuk ka guxuar te flas per incidentin nga frika se Denisa mund ta godas. Fjolla Gjikolli eshte shume e kenaqur me qka ka ndodhur deri tani.

Continue Reading

Sporti

sport 3

Published

on

By

Continue Reading

Sporti

sport 2

Published

on

By

Continue Reading

Trending