Connect with us

Lajme

Në Gjermani, kosovari therë pronarin kosovar në kokë

Published

on

Ditë më parë, rreth orës 20.30, një kosovar 44-vjeçar e ka sulmuar një bashkatdhetar të vetin 42-vjeçar, pronar i një restoranti në “Landsberger Strasse” në Mynih të Gjermanisë. Pa kurrfarë paralajmërimi, ai e sulmoi pronarin e restorantit i cili ka qenë duke punuar prapa banakut, i kthyer me shpinë. I dyshuari, një kosovar me profesion montues i papunë, e theri me thikë pronarin e restorantit, duke e goditur në pjesën e prapme të kokës.

Kosovari 42-vjeçar, pas kësaj arriti të arratisej në një lokal tjetër në afërsi, ndërsa sulmuesi u ndalua nga vizitorët tjerë të lokalit, duke e penguar që të vazhdojë me sulmin.

Megjithatë, edhe sulmuesi u arratisë dhe u futë në një tjetër lokal. Por, duke u falënderuar dëshmitarëve, pak më vonë policia arriti ta arrestojë atë.

Viktima pësoi gjakderdhje të madhe në kokë dhe u transferua në një klinikë të afërt për trajtim mjekësor të mëtutjeshëm.

Nga pronari i restorantit, sulmuesi paraprakisht kishte pasur ndalesë vizite të lokalit, pasi shpeshëherë i kishte ngacmuar e ofenduar vizitorët tjetë të lokalit, si dhe bashkëshorten e pronarit dhe vetë pronarin, shkruan „Nachrichten München“, përcjellë „Shtegu.com“. Pasi ndaj tij tashmë ishin ngritur kallëzime penale, ai ishte zemëruar aq shumë, sa që kishte dashur ta vrasë pronarin e lokalit.

Gjatë ditës së sotme, i dyshuari ka dalur para gjykatësit hetues, i cili ka lëshuar fletarrest për veprën penale “Tentim vrasjeje”.

Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Lajme

TEST PER MAIN POST PAGE

Published

on

By

this is just a test to see how Gjergji is doing….spolier alert he seems do be doing good.

Continue Reading

Lajme

SKANDAL UFC FEATHERWEIGHT CHAMP KNOCKS OUT PESANT

Published

on

By

UFC Featherweight Super Star Denisa “ANXHELIKA” Axhanela knocks out nje pesant ne MANA BOARD GAMES ne prishtine, presidenti i UFC Prishtina Berti Grorani thot se preferon te goditet nga Francis Nunganu se sa nga Denisa, Co owner i UFC Prishtina edhe Welterweight champ Ari Gojani nuk ka guxuar te flas per incidentin nga frika se Denisa mund ta godas. Fjolla Gjikolli eshte shume e kenaqur me qka ka ndodhur deri tani.

Continue Reading

Lajme

TESTI 2 PER SLIDER HYHYHY

Published

on

By

Continue Reading

Trending