Connect with us
Ali Ahmeti Ali Ahmeti

Lajme

Në fushatë zgjedhore Ali Ahmeti rrëzon tabelën njëgjuhëshe në Strazhë

Lideri i BDI-së Ali Ahmeti ka rrëzuar personalisht tabelën njëgjuhëshe të vendosur në Strazhë, mëson ekzkluzivisht Agjencia e lajmeve Zhurnal.

Published

on

Marrëveshja mes dy partnerëve të koalicionit që tabelat e reja nëpër autostrada të jenë në dy gjuhë duket se nuk ishte respektuar në Strazhë.

Në një nga ditët e lëvizjes së Ahmetit në atë drejtim me të vënë re se tabela e vendosur është vetëm në një gjuhë e jo në atë shqipe ka zbritur nga makina dhe personalisht ka ndaluar punimet.

Zhurnal mëson se urgjentisht për këtë problematikë ai thërret ministrat e kabinetit qeveritarë të cilët ndërpresin mbledhjen dhe udhëtojnë në vendin e ngjarjes që menjëherë të largohet tabela njëgjuhëshe dhe të vendoset edhe ajo në gjuhën shqipe derisa tash në Strazhë figuron tabela në dy gjuhë, transmeton Zhurnal.

Ndryshe nga ai “incident” e këndej të gjitha tabletat e vendosura në autostrada janë të dy gjuhë duke respektuar kështu marrëveshjen.

 

Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Lajme

TEST PER MAIN POST PAGE

Published

on

By

this is just a test to see how Gjergji is doing….spolier alert he seems do be doing good.

Continue Reading

Lajme

SKANDAL UFC FEATHERWEIGHT CHAMP KNOCKS OUT PESANT

Published

on

By

UFC Featherweight Super Star Denisa “ANXHELIKA” Axhanela knocks out nje pesant ne MANA BOARD GAMES ne prishtine, presidenti i UFC Prishtina Berti Grorani thot se preferon te goditet nga Francis Nunganu se sa nga Denisa, Co owner i UFC Prishtina edhe Welterweight champ Ari Gojani nuk ka guxuar te flas per incidentin nga frika se Denisa mund ta godas. Fjolla Gjikolli eshte shume e kenaqur me qka ka ndodhur deri tani.

Continue Reading

Lajme

TESTI 2 PER SLIDER HYHYHY

Published

on

By

Continue Reading

Trending