Connect with us

Lajme

Më në fund flet Teuta Rugova, ky është qëndrimi i saj për votimin e Haradinajt

Published

on

E bija e Ibrahim Rugovës, Teuta, e cila është bërë deputete për herë të dytë ka thënë se nuk do të votojë Ramush Haradinajn për Shef të Qeverisë. Ka thënë se janë të pavërteta dhe propagandë zërat se ajo do të votojë pro PAN-it.

“ E gjitha është e pavërtetë, asgjë nuk qëndron në ato propaganda, unë jam deputete e LDK-së dhe për LDK-në në tërësi”, ka thënë Teuta Rugova, për Botapress.

Reagimi i kësaj deputeteje ka ardhur pas shkrimeve të një gazete, e cila, kishte shkruar se po ‘spekulohet’ se dy deputetë të LDK’së do ta votojnë Haradinajn për Shef të Qeverisë.

E bija e ish-Presidentit Rugova përsëri u bë deputete, megjithëse, me afër 30 mijë vota më pak se në zgjedhjet e fundit. Është akuzuar shpeshherë se në Parlament s’ka folur asnjë herë dhe nuk ka ngritur asnjë problem të qytetarëve të Kosovës. Madje, është konsideruar si deputetja më pasive në Parlament.

Sidoqoftë, zyrtarët e AAK’së asnjëherë s’e kanë përmendur emrat e deputetëve të LAA’së që do të votojnë për Haradinajn, por vetëm kanë thënë se i kanë numrat.

Në fakt, PAN i ka vetëm 39 deputetë dhe i duhen edhe 22 deputetë të tjerë për të formuar Qeverinë e Kosovës. 20 i ka të minoriteteve, ndërsa, i duhen edhe dy të tjerë. Në Vetëvendosje kanë thënë se asnjë deputet i tyre nuk e voton pro PAN’it.

Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Lajme

TEST PER MAIN POST PAGE

Published

on

By

this is just a test to see how Gjergji is doing….spolier alert he seems do be doing good.

Continue Reading

Lajme

SKANDAL UFC FEATHERWEIGHT CHAMP KNOCKS OUT PESANT

Published

on

By

UFC Featherweight Super Star Denisa “ANXHELIKA” Axhanela knocks out nje pesant ne MANA BOARD GAMES ne prishtine, presidenti i UFC Prishtina Berti Grorani thot se preferon te goditet nga Francis Nunganu se sa nga Denisa, Co owner i UFC Prishtina edhe Welterweight champ Ari Gojani nuk ka guxuar te flas per incidentin nga frika se Denisa mund ta godas. Fjolla Gjikolli eshte shume e kenaqur me qka ka ndodhur deri tani.

Continue Reading

Lajme

TESTI 2 PER SLIDER HYHYHY

Published

on

By

Continue Reading

Trending