Connect with us

Lajme

Në cilin aksion kundër forcave serbe morën pjesë Rexhep Selimi e Adem Jashari?

Published

on

Zëri: A mund të na e kujtoni një moment të mirë apo të keq me Adem Jasharin?

Selimi: Nuk kam momente të hidhura me Adem Jasharin. Kam gjithë momente të mira, momente pune, momente vlugu, momente ku si të thuash kemi pasur sfida ku kemi qenë të sfiduar, kemi qenë para zgjidhjeve shumë të rëndësishme dhe i kemi bërë ato zgjidhje. Unë dhe të gjithë bashkëluftëtarët që kemi qenë afër Adem Jasharit kemi qenë bashkëluftëtarë të cilët kemi vepruar në rrethana shumë të vështira dhe ia kemi arritur që bashkë t’i bashkojmë pushkët dhe ta tronditim Serbinë. Një ilustrim tjetër për ata që thonë se Adem jashari nuk ka dashur të kryej aksione në Drenicë po ua rikujtoj se pikërisht vetë Adem Jashari ka kryer aksione në Drenicë në vitin 1996-1997, pra aksionet ndër kryesoret që janë kryer në Drenicë duke përfshirë edhe në Drenas edhe në Runikë, e duke përfshirë edhe në shumë vende, ka qenë vetë Adem Jashari që ka kryer aksione. Madje me Adem

Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Lajme

TEST PER MAIN POST PAGE

Published

on

By

this is just a test to see how Gjergji is doing….spolier alert he seems do be doing good.

Continue Reading

Lajme

SKANDAL UFC FEATHERWEIGHT CHAMP KNOCKS OUT PESANT

Published

on

By

UFC Featherweight Super Star Denisa “ANXHELIKA” Axhanela knocks out nje pesant ne MANA BOARD GAMES ne prishtine, presidenti i UFC Prishtina Berti Grorani thot se preferon te goditet nga Francis Nunganu se sa nga Denisa, Co owner i UFC Prishtina edhe Welterweight champ Ari Gojani nuk ka guxuar te flas per incidentin nga frika se Denisa mund ta godas. Fjolla Gjikolli eshte shume e kenaqur me qka ka ndodhur deri tani.

Continue Reading

Lajme

TESTI 2 PER SLIDER HYHYHY

Published

on

By

Continue Reading

Trending