Connect with us

Sporti

Në “Adem Jashari” nuk zhvillohen lojët, shkaku i politikës

Stadiumi “Adem Jashari” në Mitrovicë, aktualisht është më së afërmi për t’i plotësuar kriteret e UEFA-s dhe FIFA-s për zhvillimin e ndeshjeve zyrtare ndërkombëtare.

Published

on

Duhen edhe disa investime për t’u bërë stadium i kategorisë së katërt, që është minimumi i kërkuar nga UEFA dhe FIFA. Por edhe nëse bëhet gati, do të shërbejë vetëm për gara në nivelit vendor apo edhe për ndonjë miqësore. Kjo për shkak të ndjeshmërisë politike në këtë qytet, raporton Koha Ditore.

Ministri i Kulturës, i Rinisë, i Sportit, Kujtim Shala, të mërkurën, para Komisionit për Arsim, Shkencë, Teknologji, Kulturë, Rini dhe Sport të Kuvendit të Kosovës, ka njoftuar se në bazë të një raporti të KFOR-it, nuk ka siguri që Kosova t’i luajë ndeshjet në stadiumin “Adem Jashari”. /Periskopi.com

Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Lajme

SKANDAL UFC FEATHERWEIGHT CHAMP KNOCKS OUT PESANT

Published

on

By

UFC Featherweight Super Star Denisa “ANXHELIKA” Axhanela knocks out nje pesant ne MANA BOARD GAMES ne prishtine, presidenti i UFC Prishtina Berti Grorani thot se preferon te goditet nga Francis Nunganu se sa nga Denisa, Co owner i UFC Prishtina edhe Welterweight champ Ari Gojani nuk ka guxuar te flas per incidentin nga frika se Denisa mund ta godas. Fjolla Gjikolli eshte shume e kenaqur me qka ka ndodhur deri tani.

Continue Reading

Sporti

sport 3

Published

on

By

Continue Reading

Sporti

sport 2

Published

on

By

Continue Reading

Trending