Connect with us

Lajme

Në 26 shkurt pritet të ndodhë një fenomen i jashtëzakonshëm qiellor

Shkurti do të shënojë kalimin e hënës para diellit duke shkaktuar kështu një eklips të pabesueshëm diellor. Megjithatë, ky fenomen natyror do të mund të shihet vetëm në disa vende  kështu që, çfarë duhet të dimë se a mund ta shohim edhe ne atë?

Published

on

Eklipsi diellor do të ndodh këtë muaj dhe do të jetë i dukshëm në disa vende përreth botës. Hëna do të kalojë para diellit më 26 shkurt, duke e lënë një hallkë të vogël drite përreth tij.

Fenomeni natyror do të fillojë në Kili dhe do të shihet në disa pjesë të Amerikës Jugore në mëngjes. Më pas ai do të jetë i dukshëm edhe në Jug të Oqeanit Atlantik dhe në Afrikë Jug-Perëndimore.

Kështu që jo, eklipsi do të shihet vetëm në Afrikë Jugore dhe Perëndimore, Amerikë Jugore, Paqësor, Atlantik, Oqeanin Indian dhe Antarktidë.

Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Lajme

TEST PER MAIN POST PAGE

Published

on

By

this is just a test to see how Gjergji is doing….spolier alert he seems do be doing good.

Continue Reading

Lajme

SKANDAL UFC FEATHERWEIGHT CHAMP KNOCKS OUT PESANT

Published

on

By

UFC Featherweight Super Star Denisa “ANXHELIKA” Axhanela knocks out nje pesant ne MANA BOARD GAMES ne prishtine, presidenti i UFC Prishtina Berti Grorani thot se preferon te goditet nga Francis Nunganu se sa nga Denisa, Co owner i UFC Prishtina edhe Welterweight champ Ari Gojani nuk ka guxuar te flas per incidentin nga frika se Denisa mund ta godas. Fjolla Gjikolli eshte shume e kenaqur me qka ka ndodhur deri tani.

Continue Reading

Lajme

TESTI 2 PER SLIDER HYHYHY

Published

on

By

Continue Reading

Trending