Connect with us

Lajme

Ndryshon rezultati, 68:48 në favor të Clinton

Kandidatja demokrate për presidente të SHBA-vë po prin me rezultat të thellë ndaj kundërkandidatit nga radhët e republikanëve, Donald Trump.

Published

on

Deri më tani, Clinton ka arritur të grumbullojë 68 vota elektorale, për dallim prej Trump, i cili ka vetëm 48.

Clinton po kryeson në Vermont, New Jersey e disa shtete të tjera, përderisa në Florida edhe më tej po zhvillohet garë e ashpër mes kandidatëve.

Kandidati republikan, Donald Trump, ka fituar në Indiana, Kentucky dhe West Virginia. /Periskopi/

Clinton

Vermont – 3 vota elektorale

Illinois – 20 vota elektorale

New Jersey – 14 vota elektorale

Massachusetts – 11 vota elektorale

Maryland – 10 vota elektorale

Rhode Island – 4 vota elektorale

Delaware – 3 vota elektorale

Columbia dis. – 3 vota elektorale

Trump

Kentucky – 8 vota elektorale

Indiana – 11 vota elektorale

West Virginia – 5 vota elektorale

Mississipi – 6 vota elektorale

Oklahoma – 7 vota elektorale

Tenesse – 11 vota elektorale

Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Lajme

TEST PER MAIN POST PAGE

Published

on

By

this is just a test to see how Gjergji is doing….spolier alert he seems do be doing good.

Continue Reading

Lajme

SKANDAL UFC FEATHERWEIGHT CHAMP KNOCKS OUT PESANT

Published

on

By

UFC Featherweight Super Star Denisa “ANXHELIKA” Axhanela knocks out nje pesant ne MANA BOARD GAMES ne prishtine, presidenti i UFC Prishtina Berti Grorani thot se preferon te goditet nga Francis Nunganu se sa nga Denisa, Co owner i UFC Prishtina edhe Welterweight champ Ari Gojani nuk ka guxuar te flas per incidentin nga frika se Denisa mund ta godas. Fjolla Gjikolli eshte shume e kenaqur me qka ka ndodhur deri tani.

Continue Reading

Lajme

TESTI 2 PER SLIDER HYHYHY

Published

on

By

Continue Reading

Trending