Connect with us

Lajme

Ndodh në Drenas, dëmtohen tabelat e rrugëve që janë në emër të dëshmorëve (Foto)

Published

on

Në fshatin Tërstenik në Drenas ka ndodhur diçka e pazakontë.

Një akt jo i mirë është parë gjatë ditës.

Atje janë dëmtuar tabelat e emërtimit të rrugëve, raporton Periskopi

Në tabelat që janë emëruar tri rrugë në emrat Mujë, Halit dhe Hamdi Qallapeku është vendosur ngjyrë e kuqe.

Periskopi ka siguruar fotografitë por ende nuk dihet kush e ka bërë këtë akt.

Kryetari i kësaj lagje Brahim Franca thotë se ky është akt jo i mirë.

Ai ka pranuar për Periskopi.com se janë të pakënaqur me emërtimet e rrugëve që janë bërë, por mënyrën si janë dëmtuar e quan akt jo njerëzor.

“Ne kemi përgatit një kërkesë që do e dërgojnë në Komunë. Kërkesën e kanë bërë banorët e e lagjes Franca, të fshatit Tërstenik. Kërkohet që të bëhet ndryshimi i emërtimeve të rrugëve të kësaj lagje. Pajtimi është arritur për emërtimet e reja me pëlqimin e të gjithë banorëve. Për ndryshimin e emrave të rrugëve janë mbledhur nënshkrimet, ne kërkomë të respektohet kjo e drejtë dhe të miratohen emrat e rinj”, thotë ai.

Megjithëkëtë ai thotë se mënyra si janë dëmtuar kërkon dënim.

“Edhe ata kanë qenë dëshmorë. E dënoj këtë akt të turpshëm, duhet marr masa dhe dënuar këtë formë si është bërë”, thotë Franca për Periskopin.

Lagja Franca, kërkon që dy nga emërtimet e rrugëve të hiqen dhe të zëvendësohen me emra të dëshmorëve që ishin nga lagja e tyre./ Periskopi

Lajme

TEST PER MAIN POST PAGE

Published

on

By

this is just a test to see how Gjergji is doing….spolier alert he seems do be doing good.

Continue Reading

Lajme

SKANDAL UFC FEATHERWEIGHT CHAMP KNOCKS OUT PESANT

Published

on

By

UFC Featherweight Super Star Denisa “ANXHELIKA” Axhanela knocks out nje pesant ne MANA BOARD GAMES ne prishtine, presidenti i UFC Prishtina Berti Grorani thot se preferon te goditet nga Francis Nunganu se sa nga Denisa, Co owner i UFC Prishtina edhe Welterweight champ Ari Gojani nuk ka guxuar te flas per incidentin nga frika se Denisa mund ta godas. Fjolla Gjikolli eshte shume e kenaqur me qka ka ndodhur deri tani.

Continue Reading

Lajme

TESTI 2 PER SLIDER HYHYHY

Published

on

By

Continue Reading

Trending