Connect with us

Lajme

Ndodh edhe kjo, qytetarët blejnë vetë barnat e listës esenciale

Shefki Gashi nga Ferizaj tash e 10 ditë po blen vetë terapinë për të shoqen e shtrirë në QKUK.

Published

on

Në një copë letër atij i janë shkruar të gjitha gjërat që duhen blerë, nga infuzioni e deri te trodoni, raporton KTV.

Njëjtë si ai barna po blejnë edhe pacientët që marrin shërbime në dializë.

Kjo pasi që Ministria e Shëndetësisë tash nuk po arrin të furnizojë klinikat në QKUK me barna dhe material harxhues.

Kërkesat e drejtuara nga barnatorja qendrore me nevojat që kanë klinikat nuk u morën parasysh tash e sa muaj.

Madje këtë tash e pranon edhe i pari i institucionit që tashmë menaxhon buxhetin.

KTV-ja ka parë dokumente, të cilat barnatorja qendrore ia ka përcjellë kësaj ministrie ditë më parë, në të cilën theksohet se disa klinika përfshirë edhe atë të Nefrologjisë, kanë mungesë të theksuar për çka rrezikojnë të mos arrijnë të japin shërbime.

Ajo i është drejtuar ministrisë si kërkesë urgjente për të bërë zgjidhje. Në të njëjtën theksohet edhe mungesa e shiringave.

Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Lajme

TEST PER MAIN POST PAGE

Published

on

By

this is just a test to see how Gjergji is doing….spolier alert he seems do be doing good.

Continue Reading

Lajme

SKANDAL UFC FEATHERWEIGHT CHAMP KNOCKS OUT PESANT

Published

on

By

UFC Featherweight Super Star Denisa “ANXHELIKA” Axhanela knocks out nje pesant ne MANA BOARD GAMES ne prishtine, presidenti i UFC Prishtina Berti Grorani thot se preferon te goditet nga Francis Nunganu se sa nga Denisa, Co owner i UFC Prishtina edhe Welterweight champ Ari Gojani nuk ka guxuar te flas per incidentin nga frika se Denisa mund ta godas. Fjolla Gjikolli eshte shume e kenaqur me qka ka ndodhur deri tani.

Continue Reading

Lajme

TESTI 2 PER SLIDER HYHYHY

Published

on

By

Continue Reading

Trending