Connect with us

Sporti

Ndihmëstrajneri i Kosovës tregon se a do ftohen për ndeshjet e nëntorit Muriqi, Rashica dhe Rrahmani?

Published

on

Nëntori pritet të jetë shumë i nxehtë për Përfaqësuesen e Kosovës në futboll e cila zhvillon dy ndeshje kualifikuese me të cilat edhe e mbyll kampanjën në Ligën e Kombeve, derisa para tyre me 11 nëntor do të luajë një ndeshje miqësore-vëllazërore me Shqipërinë.

Sllovenia dhe Moldavia janë kundërshtarët e Kosovës në ndeshjen e Ligës së Kombeve, të cilat po priten me kërshëri për të parë nëse lojtarët e kanë tejkaluar presionin dhe dëshpërimin e madh që solli tetori kur u eliminuan në gjysmëfinale nga Maqedonia e Veriut dhe humbi në “Fadil Vokrri” nga Sllovenia për të barazuar më pas ndaj Greqisë në Athinë.

Ndihmëstrajneri i Kosovës Muharrem Sahiti, në një bisedë për “Zeri.info” ka thënë se të dielën Kosova e shpallë listën e ekipit derisa ka konfirmuar se në ekip rikthehen yjet si Vedat Muriqi, Amir Rahmani e Milot Rashica të cilët munguan në ndeshjet e tetorit.Image

“Të dielën shpallim listën. Ajo është e qartë por duhet të presim deri të dielën kur zhvillohet ndeshja e fundit në ligat evropiane për të parë gjendjen e lojtarëve nëse do të kemi ndonjë lëndim apo jo. Po shihet se ngarkesa e tyre është e madhe pasi kanë ndeshje vikend dhe mesjavë kështu që duhet ta presim ditën e diel për të parë nëse do të kemi ndonjë lëndim apo jo e shpresoj që jo”, ka thënë Sahiti për “Zeri.info”, duke konfirmuar se në listë do të jenë edhe yjet që munduan në ndeshjen ndaj Maqedonisë së Veriut.

“Po Rashica, Muriqi e Rrahmani janë në listë. Pra deri në këtë moment kur po flasim ata janë në listë por po e përsërisë duhet të presim deri në ndeshjet e fundit nëse po ndryshon diçka”, ka përfunduar Sahiti.

Lajme

SKANDAL UFC FEATHERWEIGHT CHAMP KNOCKS OUT PESANT

Published

on

By

UFC Featherweight Super Star Denisa “ANXHELIKA” Axhanela knocks out nje pesant ne MANA BOARD GAMES ne prishtine, presidenti i UFC Prishtina Berti Grorani thot se preferon te goditet nga Francis Nunganu se sa nga Denisa, Co owner i UFC Prishtina edhe Welterweight champ Ari Gojani nuk ka guxuar te flas per incidentin nga frika se Denisa mund ta godas. Fjolla Gjikolli eshte shume e kenaqur me qka ka ndodhur deri tani.

Continue Reading

Sporti

sport 3

Published

on

By

Continue Reading

Sporti

sport 2

Published

on

By

Continue Reading

Trending