Connect with us

Sporti

Ndihma e shtetit zbulon skandalin që fshihet pas skuadrës më të madhe në Kosovë

Published

on

Një kërkesë për ndihmë prej 30 mijë eurosh ka zbuluar mënyrën se si funksionon skuadra më e madhe e basketbollit në Kosovë – Sigal Prishtina, e që nga juristët është quajtur “skemë e mirorganizuar e kriminalitetit ekonomik”.

Sigal Prishtina ka kërkuar ndihmë nga shteti – diçka jo shumë e zakontë, pasi shteti subvencionon kryesisht federatat dhe përfaqësueset – për të marrë pjesë në garat e Ligës së Kampionëve, raporton Koha Ditore.

Ka kërkuar 30 mijë euro dhe, Ministria e Kulturës, Rinisë dhe Sportit (MKRS), në kundërshtim me rekomandimin e menaxherit të projektit ka miratuar vlerën prej 20 mijë eurove.

Deri këtu nuk ka shumë të këqija.

E keqja e madhe vlerësohet se klubi Sigal Prishtina funksionon me “dy llogari”, kurse MKRS-ja dhe Federata e Basketbollit e Kosovës (FBK) kanë pranuar këtë formë të bashkëpunimit.

Lajme

SKANDAL UFC FEATHERWEIGHT CHAMP KNOCKS OUT PESANT

Published

on

By

UFC Featherweight Super Star Denisa “ANXHELIKA” Axhanela knocks out nje pesant ne MANA BOARD GAMES ne prishtine, presidenti i UFC Prishtina Berti Grorani thot se preferon te goditet nga Francis Nunganu se sa nga Denisa, Co owner i UFC Prishtina edhe Welterweight champ Ari Gojani nuk ka guxuar te flas per incidentin nga frika se Denisa mund ta godas. Fjolla Gjikolli eshte shume e kenaqur me qka ka ndodhur deri tani.

Continue Reading

Sporti

sport 3

Published

on

By

Continue Reading

Sporti

sport 2

Published

on

By

Continue Reading

Trending