Connect with us

Sporti

Ndeshjet më interesante që duhet t’i shikoni sot në Evropë

Published

on

Sot kthehet Premierliga pas një pushimi të shkurtë dimëror, përderisa në fushën e blertë dalin edhe gjigantet e Gjermanisë e Spanjës. Shumë futbollistë kosovarë do të tentojnë ta shfaqin talentin e tyre me skuadrat.

Bundesliga e sjell një ndeshje më interesante sot, atë mes Werder Bremenit të Milot Rashicës dhe RB Leipzigut, që po garon për titull të kampionit. Ndeshja nis sot në orën 15:30.

Në orën 16:00 do të nisë përballja mes Barcelonës dhe Getafës më La Liga, në 17:30 ajo mes Amiens dhe Paris Saint-Germainit në Ligue 1 dhe në 18:30 Liverpooli e viziton Norwich Cityn në Premierligë.

Ndeshje interesante ka edhe në Superligën turke, ku do të luajë Vedat Muriqi për Fenerbahcen; në Championship të Anglisë, ku do të mundë të luajnë Arijanet Muriçi dhe Atdhe Nuhiu; dhe së fundi në Superligën zvicerane, ku luajnë shumë lojtarë me prejardhje shqiptare.

Orari i ndeshjeve më interesante të sotshme:

 

 

Lajme

SKANDAL UFC FEATHERWEIGHT CHAMP KNOCKS OUT PESANT

Published

on

By

UFC Featherweight Super Star Denisa “ANXHELIKA” Axhanela knocks out nje pesant ne MANA BOARD GAMES ne prishtine, presidenti i UFC Prishtina Berti Grorani thot se preferon te goditet nga Francis Nunganu se sa nga Denisa, Co owner i UFC Prishtina edhe Welterweight champ Ari Gojani nuk ka guxuar te flas per incidentin nga frika se Denisa mund ta godas. Fjolla Gjikolli eshte shume e kenaqur me qka ka ndodhur deri tani.

Continue Reading

Sporti

sport 3

Published

on

By

Continue Reading

Sporti

sport 2

Published

on

By

Continue Reading

Trending