Connect with us

Sporti

Ndeshja Moldavi – Kosovë luhet në stadiumin e klubit të famshëm italian?

Published

on

Moldavia do të jetë kundërshtarja e parë e Kombëtares së Kosovës në sezonin e dytë të Ligës së Kombeve, në Ligën C.

Kjo ndeshje, e paraparë të luhet më 3 shtator, nuk do të zhvillohet në Moldavi.

Moldavia është në mesin e shteteve që nuk e njohin pavarësinë e Kosovës, dhe ka marrë leje nga FIFA që ndeshja të luhet jashtë territorit të tyre.

Andaj është vendosur që kjo ndeshje të luhet në Itali, saktësisht në stadiumin e Parmës, ‘Ennio Tardini’.

Deri më tani, nuk ka ndonjë informacion nëse tifozët do të mund të rikthehen në stadiume, por nëse ndodh një gjë e tillë, stadiumi me mundësi të mëdha do të jetë i mbushur me tifozë shqiptarë.

Një histori e njëjtë për Kosovën kishte ndodhur edhe në kualifikimet për Kupën e Botës së vitit 2018, në përballjen kundër Ukrainës.

Ukraina kishte kërkuar që ndeshjen kundër Kosovës ta luajë në Poloni.

Lajme

SKANDAL UFC FEATHERWEIGHT CHAMP KNOCKS OUT PESANT

Published

on

By

UFC Featherweight Super Star Denisa “ANXHELIKA” Axhanela knocks out nje pesant ne MANA BOARD GAMES ne prishtine, presidenti i UFC Prishtina Berti Grorani thot se preferon te goditet nga Francis Nunganu se sa nga Denisa, Co owner i UFC Prishtina edhe Welterweight champ Ari Gojani nuk ka guxuar te flas per incidentin nga frika se Denisa mund ta godas. Fjolla Gjikolli eshte shume e kenaqur me qka ka ndodhur deri tani.

Continue Reading

Sporti

sport 3

Published

on

By

Continue Reading

Sporti

sport 2

Published

on

By

Continue Reading

Trending