Ndeshja Kosovë-Çeki po afron, Challandes në hall – ka shumë lojtarë jashtë fushës

Periskopi.com Sporti

Përfaqësuesja e Kosovës është në telashe të mëdha para dy ndeshjeve të radhës në kuadër të eliminatoreve për Kampionatin Evropian “Euro 2020”.

Trajneri Bernard Challandes do të përballet me mungesa të shumta në këto dy ndeshje

Listës së futbollistëve të lënduar së fundmi i është shtuar edhe mesfushori Herolind Shala, shkruan Zëri.

Përveç Shalës, Kosovës do t’i mungojnë edhe Arbër Zeneli, Milot Rashica dhe Hekuran Kryeziu.

Më 7 shtator, Kosova e pret Republikën e Çekisë, ndërkaq tre ditë vonë i shkon Anglisë në Southampton.

Shpërndaje në: