Ndërtesa e Kuvendit të Kosovës ndriqohet me të kaltër në Ditën Botërore të Autizmit

Periskopi.com Lajme

Kryeparlamentarja Vjosa Osmani njoftoi përmes një postimi në Twitter se ndërtesa e Kuvendit të Kosovës u ndriqua me të kaltër, për Ditën Botërore të Ndërgjegjësimit të Autizmit.

“Sonte, ndërtesa e Kuvendit të Kosovës shkoi BLUE! Ndërsa shënojmë Ditën Botërore të Ndërgjegjësimit të Autizmit, le të sigurohemi që çdo ditë të gjejmë kohën për të hartuar politika dhe për të identifikuar mjetet e duhura, kështu që ecim përpara nga marrja në dijeni për autizmin, në marrjen e veprimeve për autizmin!”, ka shkruar Osmani./Indeksonline/

Shpërndaje në: