Connect with us

Lajme

Ndalohen qindra persona në Turqi, tentuan në mënyrë ilegale të kalojnë kufirin

Published

on

Ne kufirin e Turqisë me Sirinë, Irakun, Iranin dhe Greqinë u ndaluan 274 persona që tentuan në mënyrë ilegale të kalojnë kufirin.

Në ueb faqen e Shtabit të Përgjithshëm të Turqisë janë publikuar informacione në lidhje me kalimet ilegale kufitare. Sipas informacioneve të shtabit dje janë ndaluar 159 persona që janë përpjekur në mënyrë ilegale të kalojnë nga Siria në Turqi, 77 nga Iraku dhe një nga Irani.

Nga ana tjetër 17 sirianë kanë tentuar që në mënyrë ilegale të dalin nga Turqia dhe 20 persona të tjerë në kufirin e Greqisë, si dhe 27 të arratisur u ndaluan në Detin Egje.

Gjatë operacioneve, në kufirin me Sirinë u sekuestruan edhe 120 kilogramë drogë. Gjithashtu janë arrestuar 16 persona që nuk i plotësonin kërkesat ligjore për të qëndruar në Turqi.

Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Lajme

TEST PER MAIN POST PAGE

Published

on

By

this is just a test to see how Gjergji is doing….spolier alert he seems do be doing good.

Continue Reading

Lajme

SKANDAL UFC FEATHERWEIGHT CHAMP KNOCKS OUT PESANT

Published

on

By

UFC Featherweight Super Star Denisa “ANXHELIKA” Axhanela knocks out nje pesant ne MANA BOARD GAMES ne prishtine, presidenti i UFC Prishtina Berti Grorani thot se preferon te goditet nga Francis Nunganu se sa nga Denisa, Co owner i UFC Prishtina edhe Welterweight champ Ari Gojani nuk ka guxuar te flas per incidentin nga frika se Denisa mund ta godas. Fjolla Gjikolli eshte shume e kenaqur me qka ka ndodhur deri tani.

Continue Reading

Lajme

TESTI 2 PER SLIDER HYHYHY

Published

on

By

Continue Reading

Trending