Connect with us

Lajme

Ndalohen 18 afganë në Shqipëri për kalim ilegal të kufirit

Published

on

Policia e Shqipërisë thotë se i ka ndaluar 18 afganë, që ilegalisht e kishin kaluar kufirin nga Greqia dhe përpiqeshin të hynin në Kosovë, për të arritur në vendet e Evropës Perëndimore.

Policia i kishte ndaluar ata të shtunën në një minibus jo larg kufirit të Kosovës.

Sipas një njoftimi të djeshëm, policia ka njoftuar se i kishte arrestuar edhe pesë shqiptarë dhe një afgan tjetër, që e kishin organizuar kalimin ilegal të kufirit.

Të gjashtë të arrestuarit janë akuzuar për kalim ilegal të kufirit dhe për pjesëmarrje në organizatë kriminale.

Nëse shallen fajtorë, ata mund të dënohen deri në 15 vjet burg, raporton AP nga Tirana.

Të 18 migrantët janë dërguar në një qendër për refugjatë dhe me gjasë do të dëbohen në Greqi.

Deri tash, Shqipëria nuk ishte rrugë tranzitore për migrantët, që ishin nisur për në vendet e Evropës Perëndimore.

Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Lajme

TEST PER MAIN POST PAGE

Published

on

By

this is just a test to see how Gjergji is doing….spolier alert he seems do be doing good.

Continue Reading

Lajme

SKANDAL UFC FEATHERWEIGHT CHAMP KNOCKS OUT PESANT

Published

on

By

UFC Featherweight Super Star Denisa “ANXHELIKA” Axhanela knocks out nje pesant ne MANA BOARD GAMES ne prishtine, presidenti i UFC Prishtina Berti Grorani thot se preferon te goditet nga Francis Nunganu se sa nga Denisa, Co owner i UFC Prishtina edhe Welterweight champ Ari Gojani nuk ka guxuar te flas per incidentin nga frika se Denisa mund ta godas. Fjolla Gjikolli eshte shume e kenaqur me qka ka ndodhur deri tani.

Continue Reading

Lajme

TESTI 2 PER SLIDER HYHYHY

Published

on

By

Continue Reading

Trending