Connect with us

Tech & Auto

NASA seeks to build a quieter supersonic plane for passenger flight

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipisicing elit, sed do eiusmod tempor incididunt ut labore et dolore.

Photo: Shutterstock

Published

on

Temporibus autem quibusdam et aut officiis debitis aut rerum necessitatibus saepe eveniet ut et voluptates repudiandae sint et molestiae non recusandae. Itaque earum rerum hic tenetur a sapiente delectus, ut aut reiciendis voluptatibus maiores alias consequatur aut perferendis doloribus asperiores repellat.

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipisicing elit, sed do eiusmod tempor incididunt ut labore et dolore magna aliqua. Ut enim ad minim veniam, quis nostrud exercitation ullamco laboris nisi ut aliquip ex ea commodo consequat.

Nemo enim ipsam voluptatem quia voluptas sit aspernatur aut odit aut fugit, sed quia consequuntur magni dolores eos qui ratione voluptatem sequi nesciunt.

Et harum quidem rerum facilis est et expedita distinctio. Nam libero tempore, cum soluta nobis est eligendi optio cumque nihil impedit quo minus id quod maxime placeat facere possimus, omnis voluptas assumenda est, omnis dolor repellendus.

Nulla pariatur. Excepteur sint occaecat cupidatat non proident, sunt in culpa qui officia deserunt mollit anim id est laborum.

Sed ut perspiciatis unde omnis iste natus error sit voluptatem accusantium doloremque laudantium, totam rem aperiam, eaque ipsa quae ab illo inventore veritatis et quasi architecto beatae vitae dicta sunt explicabo.

“Duis aute irure dolor in reprehenderit in voluptate velit esse cillum dolore eu fugiat”

Neque porro quisquam est, qui dolorem ipsum quia dolor sit amet, consectetur, adipisci velit, sed quia non numquam eius modi tempora incidunt ut labore et dolore magnam aliquam quaerat voluptatem. Ut enim ad minima veniam, quis nostrum exercitationem ullam corporis suscipit laboriosam, nisi ut aliquid ex ea commodi consequatur.

At vero eos et accusamus et iusto odio dignissimos ducimus qui blanditiis praesentium voluptatum deleniti atque corrupti quos dolores et quas molestias excepturi sint occaecati cupiditate non provident, similique sunt in culpa qui officia deserunt mollitia animi, id est laborum et dolorum fuga.

Quis autem vel eum iure reprehenderit qui in ea voluptate velit esse quam nihil molestiae consequatur, vel illum qui dolorem eum fugiat quo voluptas nulla pariatur.

Tech & Auto

iPhone 13 do të vijë me kamera diagonale

Published

on

Apple është duke sjellë ndryshime të dukshme në dizajnin e modeleve të iPhone 13.

NĂ« njĂ« video tĂ« publikuar nga “EverythingApplePro” shihet se iPhone 13 dhe iPhone 13 CAD do tĂ« pĂ«rmbajĂ« kamera tĂ« reja mbrapa. KĂ«to kamera pritet tĂ« vijnĂ« me madhĂ«si mĂ« tĂ« madhe.

Videoja e publikuar nga Filip Koroy specifikon se kamerat në iPhone 13 do të jenë diagonale.

iPhone 13 pritet të dalë në treg nga fundi i këtij viti.

Continue Reading

Tech & Auto

Prezantohet zyrtarisht Mercedes EQS – Luks i jashtĂ«zakonshĂ«m e brendĂ«si e digjitalizuar

Published

on

Limuzina elektrike luksoze duhet të gjejë blerës të pasur sepse ka një dizajn veçanërisht të efektshëm dhe komoditet të shkëlqyeshëm.

Sipas deklaratave tĂ« veta, Mercedes ka arritur njĂ« “pikĂ« kthese” dhe pĂ«r kĂ«tĂ« arsye ka punuar vĂ«rtet shumĂ« pĂ«r prezantimin zyrtar tĂ« sedanit tĂ« tij elektrik luksoz EQS.

NĂ« javĂ«t e fundit, disa detaje nĂ« lidhje me automjetin – me tĂ« cilin Mercedes dĂ«shiron tĂ« konkurrojĂ« me Tesla Model S nĂ« veçanti – kanĂ« rrjedhur. TĂ« enjten nĂ« mbrĂ«mje, megjithatĂ«, Mercedes zbuloi pĂ«r herĂ« tĂ« parĂ« pamjen e modelit tĂ« saj tĂ« ri elektrik tĂ« nivelit mĂ« tĂ« lartĂ«, transmeton Telegrafi.

“EQS u krijua pĂ«r tĂ« tejkaluar pritjet mĂ« tĂ« larta, sepse kjo Ă«shtĂ« ajo qĂ« pĂ«rfaqĂ«son” S “, tha CEO i Daimler Ola KĂ€llenius kur bĂ«ri njĂ« prezantim qĂ« do tĂ« tregonte nĂ« disa stacione nĂ« tĂ« gjithĂ« botĂ«n se EQS ishte “pĂ«r gjithĂ« planetin”.

Pamja e Mercedes EQS duhet të kujtojë një tren me shpejtësi të lartë, thotë shefi i projektuesit të Daimler Gordon Wagener.

Pjesa e përparme dhe forma e EQS ndryshojnë shumë nga përfaqësuesit e mëparshëm të S-Class.

Harku i gjerë i lakuar i kulmit ndihmon që EQS të ketë një nga koeficientët më të ulët të tërheqjes për automjetet e serive. Koeficienti i tërheqjes është vetëm 0.2. EQS është mundësuar nga të paktën 245 kW. Varianti më i fuqishëm i drejtimit do të jetë një makinë me të gjitha rrotat me 560 kW, e cila aktualisht është duke u planifikuar. Falë baterisë së bordit me një kapacitet prej 108 kWh, duhet të jetë e mundur një distancë prej 770 kilometrash sipas ciklit WLTP.

Continue Reading

Lajme

Pse populli turk po investon kaq shumë në Bitcoin?

Published

on

Investitorët po i kthehen kriptovalutave pasi Erdogani shkarkoi guvernatorin e Bankës Qendrore duke shkaktuar një tjetër rënie të Lirës turke.

Çajtorja e mĂ«hallĂ«s Ă«shtĂ« fokusi i jetĂ«s sĂ« pĂ«rditshme nĂ« mbarĂ« TurqinĂ«, njĂ« traditĂ« osmane qĂ« ka zgjatur pĂ«r shekuj me radhĂ«.

NĂ« çajtoren “VetĂ«time e Kuçe” nĂ« Çorum, pronarĂ«t e kanĂ« njĂ« kĂ«mbĂ« nĂ« tĂ« kaluarĂ«n dhe njĂ« tjetĂ«r nĂ« tĂ« ardhmen: Ă«shtĂ« i vetmi lokal nĂ« shtet ku myshterinjtĂ« mund tĂ« paguajnĂ« me bitkoinĂ« [bitcoin].

“TĂ« gjithĂ« qĂ« njohim nĂ« Çorum po nisin tĂ« investojnĂ« nĂ« kriptovaluta. Ne mendojmĂ« qĂ« brenda pesĂ« vitesh, valutat e rregullta do tĂ« bien, dhe do tĂ« zĂ«vendĂ«sohen me ato digjitale. KĂ«shtu qĂ« donim tĂ« ishin nĂ« pozitĂ« tĂ« mirĂ«,” thanĂ« bashkĂ«pronarĂ«t e çajtores, Hysejin Nalçë, dhe Kerem Kutay JĂ«lldĂ«rĂ«m.

“MyshterinjtĂ« mĂ« tĂ« vjetĂ«r mendojnĂ« se Ă«shtĂ« pak absurde. Na pĂ«rqeshin. Por tash edhe dyqani afĂ«r po na kĂ«rkon qĂ« t’i mĂ«sojmĂ«.”

Lira turke ra në mënyrë dramatike muajin e kaluar pasi presidenti Rexhep Taip Erdogan mori një vendim shokues, raporton The Guardian, përkthen në shqip Periskopi.

Ai vendosi të shkarkonte guvernatorin e Bankës Qendrore, Naci Agballin. Rezervat tash kanë guvernatorin e katërt në më pak se dy vjet, dhe lira ka humbur gjysmën e vlerës që prej krizës së valutës më 2018.

Inflacioni mbërriti pikën më të lartë në gjashtë muaj në muajin mars me 16,9 për qind, ose më shumë se 5 për qind se që ishte paraparaë, derisa papunësia mbetet e lartë, në shifrat 12,2 për qind.

Këto telashe të fundit ekonomike kanë çuar në rritjen e tregtisë me kriptovaluta në Turqi, me investitorët që po shpresojnë të përfitojnë nga bitkoini dhe të gjejnë strehë nga inflacioni.

Të dhënat nga hulumtuesi amerikan të analizuara nga Reuters tregojnë se vëllimi i tregtisë mes fillimit të shkurtit dhe 24 marsit ka arritur në 128 miliardë lira [rreth 15 miliardë euro], me kulmin që u arrit në vikend kur Agballi u shkarkua.

Edhe kërkimet në Google në Turqi për kriptovaluta e arritën kulmin gjatë javës para se Agball të shkarkohej.

Guvernatori, që e mori postin në nëntor, u raportua se ishte në mosmarrëveshje me Erdoganin.

Ky i fundit, për dallim nga shumica e ekonomistëve, beson se ratat e larta të interesit shkaktojnë inflacion.

Rritja e Bitcoinit në 62 mijë dollarë ka bërë që edhe interesat në valutën digjitale të rriten në mbarë botën: investitorët dhe kompanitë kanë mbështetur asetin që sapo doli pavarësisht paralajmërimeve për paqëndrueshmërinë e saj.

“Populli turk kĂ«rkon asete stabile pĂ«r shkak tĂ« historisĂ« tonĂ« tĂ« inflacionit tĂ« lartĂ«,” tha Yzgyr Gyneri, drejtori ekzekutiv i BtcTurk. “Kjo Ă«shtĂ« arsyeja pse brez pas brezi tĂ« turkĂ«ve kanĂ« invetuar nĂ« ar, nĂ« pasuri tĂ« paluajtshme dhe nĂ« dollarĂ«.”

Interesi i turqve në kriptovaluta është rritur vazhdimisht përgjatë viteve, pjesërisht edhe për shkak se janë resurse të fundme dhe edhe për shkak të reputacionit se janë imune nga inflacioni.

Deri tash, Ankaraja nuk ka bërë asnjë lëvizje për të rregulluar apo për të taksuar hapësirën e valutave digjitale.

Erdogani së fundi ka përsëritur thirrjet ndaj popullit turk që të investojnë në ar dhe në valuta të huaja.

Continue Reading

Trending