Connect with us

Lajme

Nano thotë se Shqipëria nuk ka rrezik nga ekstremizmi fetar

Publicisti e shkrimtari, Mustafa Nano vlerësoi se Shqipëria nuk ka rrezik nga ekstremizmi fetar.

Published

on

Ai nënvizoi se imami, siç tha ai ,zyrtar në Shqipëri është tejet modern dhe nuk ka ngelur në shekullin e shtatë, transmeton Koha.net.

“Nuk mendoj se janë rrethanat për ta dramatizuar. Në Shqipëri këto segmente ekstremiste janë një pakicë”, ka thënë ai.

Nano përmend deklaratën e myftiut të Shkodrës, i cili sipas tij theksoi se në vendin e tij ka një shumicë islame, e që sipas Nanos, një deklaratë e tillë është politike dhe jo adekuate për një imam.

“Imamët duhet të heqin dorë nga deklaratat si kjo ‘jemi shumicë’. Çfarë rëndësie ka nëse jeni shumë apo pak, është deklaratë politike”, përfundoi ai.

Lajme

TEST PER MAIN POST PAGE

Published

on

By

this is just a test to see how Gjergji is doing….spolier alert he seems do be doing good.

Continue Reading

Lajme

SKANDAL UFC FEATHERWEIGHT CHAMP KNOCKS OUT PESANT

Published

on

By

UFC Featherweight Super Star Denisa “ANXHELIKA” Axhanela knocks out nje pesant ne MANA BOARD GAMES ne prishtine, presidenti i UFC Prishtina Berti Grorani thot se preferon te goditet nga Francis Nunganu se sa nga Denisa, Co owner i UFC Prishtina edhe Welterweight champ Ari Gojani nuk ka guxuar te flas per incidentin nga frika se Denisa mund ta godas. Fjolla Gjikolli eshte shume e kenaqur me qka ka ndodhur deri tani.

Continue Reading

Lajme

TESTI 2 PER SLIDER HYHYHY

Published

on

By

Continue Reading

Trending