Connect with us

Lajme

Nait Hasani thotë se Fatmir Limaj po persekutohet

Deputeti i PDK-së, Nait Hasani tha se kryetari i Nismës, Fatmir Limaj, është duke u persekutuar. Sipas tij, aktakuzat e ngritura kundër tij, po bëhen me qëllim të njollosjes së luftës së UÇK-së.

Published

on

Hasani, përmes një postimi në Facebook, tha se “akuza e re kundër Fatmir Limajt për të satën herë e dëshmon persekutimin e tij shpirtëror, familjarisht dhe luftën e pa kompromis kundër UÇK-së nga Serbia me elemente shqiptar dhe të gjykuar nga miqtë ndërkombëtar përmes Gjykatës Speciale për dënime speciale për komandantët dhe ushtarët e Ushtrisë Çlirimtare të Kosovës”.

Ai tha se drejtësia në Kosovë është e tmerrshme.

Postimi i plotë i Hasanit në Facebook:

“AKUZA DHE DENIME POLITIKE NGA EULEX-I

Akuza e re kunder Fatmir Limajt per te saten here e deshmon persekutimin e tij shpirteror familjarisht dhe luften e pa kompromis kunder UCK- se nga Serbia me element Shqiptar dhe te gjykuar nga miqte Nderkombetar permes Gjykates Speciale per denime speciale per Komandantet dhe ushtaret e Ushtrise Clirimtare te Kosoves.

Lume Deshmoret qe rane per atdhe dhe jane vlere e virtyt njerezor i Atdheut.

Tmerr per drejtesin tone, Mjerim politik per drejtesin politike Nderkombetare. Ky eshte gjykim politik i politikes Nderkombetare kunder UCK-se, sepse, kinse per nje shpulle denohet Komandanti i Pergjithshem i UCK-se Sylejman Selimi; per nje vrasje inekzistente denohet Komandanti i zones se pare te Drenices Sami Lushtaku dhe per mos ndalim ne vrasje, pa qene ne vend ngjarje, ngritet akuze e do te gjykohet per te njeten veper per te terten here, njehere ne Hage dhe i shpallur i pfajshem, ne Rastin Klecka Komandanti i Brigades 121 te UCK-se Fatmire Limaj.

Kjo nuk do Koment.

Ne rastin e Masakres ne Burgun e Dubraves jane vrare 130 te burgosur shqiptar mbrenda burgut nga Shteti Serb nga perseonat me emer e mbiemer nga Ministri, Zavendesministri i Drejtesise se Shtetit Serb, nga drejtori i Burgut, komandanti i burgut, gardianet dhe te burgosurit serb te cilet jane te lire dhe jetojne ne Serbi ne mbrojtje te Shtetit Serb me kallzimet e bera nga shoqata e te Burgosurve politik Shqiptar dhe Fondi per te Drejtat Humanitare ne Beograd dhe qe sa vite nuk ka asnje veprim ne arrestimin e gjykimin e tyre, as nga Serbia, as nga Bashkesia Nderkombetare.

Po duhet ta din te gjithe ato Institucione te Dretesise Vendore e Nderkombetare, qe e heshtin kete krim, kete Masaker te tmerrshme,

Ju vraft Zoti dhe gjaku i te burgosurve te vrare !

Kurre ama Kurre femije mos ju lindte ne Shtepite e atyre Prokuroreve dhe Gjykatesve Vendor e Nderkombetar qe e heshtin e nuk e denojne kete Masaker, kete Gjenocid te tmerrshem ne Burgun e Dubraves.

Ndersa Gjykohen e Denohen Ushtaret e Ushtrise Clirimtare te Kosoves, per luften e drejte clirimtare, per lirin qe ia solllen Kosoves duke e cliruar Kosoven nga Serbia.

Lavdi Deshmoreve dhe luftes heroike te Ushtrise Clirimtare te Kosoves! (sic.), ka shkruar Hasani.

Lajme

TEST PER MAIN POST PAGE

Published

on

By

this is just a test to see how Gjergji is doing….spolier alert he seems do be doing good.

Continue Reading

Lajme

SKANDAL UFC FEATHERWEIGHT CHAMP KNOCKS OUT PESANT

Published

on

By

UFC Featherweight Super Star Denisa “ANXHELIKA” Axhanela knocks out nje pesant ne MANA BOARD GAMES ne prishtine, presidenti i UFC Prishtina Berti Grorani thot se preferon te goditet nga Francis Nunganu se sa nga Denisa, Co owner i UFC Prishtina edhe Welterweight champ Ari Gojani nuk ka guxuar te flas per incidentin nga frika se Denisa mund ta godas. Fjolla Gjikolli eshte shume e kenaqur me qka ka ndodhur deri tani.

Continue Reading

Lajme

TESTI 2 PER SLIDER HYHYHY

Published

on

By

Continue Reading

Trending