Connect with us

Lajme

Myslimanët, grupi më i papëlqyer në SHBA

Published

on

Viti 2016 ka qenë viti më i mirë i keq ndonjëherë për sulme nëpër xhamia. Ndërsa, myslimanët janë grupi më i paaprovuar në SHBA, si shkak i fjalëve antimyslimane të përdorura nga politikanët konservatorë, shkruan The Independent.

Një studim i ri nga sociologët në Universitetin e Minesotës, i cili analizoi perceptimet e amerikanëve ndaj besimit të pakicave dhe grupeve racore, gjeti se mosmiratimi myslimanëve pothuajse është dyfishuar – nga 26 për qind siç ishte 10 vjet më parë, në 45.5 për qind në vitin 2016.

Politikat ndaj emigracionit, refugjatëve dhe sigurisë kombëtare – në vazhdën e sulmeve të shumta terroriste në mbarë botën – bënë që gati gjysma e të anketuarve të shprehen se nuk duan që fëmija i tyre të martohet me myslimanë, përderisa 10 vite më parë qëndrim të tillë kishin 33.5 për qind e të anketuarve.

Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Lajme

TEST PER MAIN POST PAGE

Published

on

By

this is just a test to see how Gjergji is doing….spolier alert he seems do be doing good.

Continue Reading

Lajme

SKANDAL UFC FEATHERWEIGHT CHAMP KNOCKS OUT PESANT

Published

on

By

UFC Featherweight Super Star Denisa “ANXHELIKA” Axhanela knocks out nje pesant ne MANA BOARD GAMES ne prishtine, presidenti i UFC Prishtina Berti Grorani thot se preferon te goditet nga Francis Nunganu se sa nga Denisa, Co owner i UFC Prishtina edhe Welterweight champ Ari Gojani nuk ka guxuar te flas per incidentin nga frika se Denisa mund ta godas. Fjolla Gjikolli eshte shume e kenaqur me qka ka ndodhur deri tani.

Continue Reading

Lajme

TESTI 2 PER SLIDER HYHYHY

Published

on

By

Continue Reading

Trending