Connect with us

Sporti

Mustafi mund t’ia sjellë titullin kampion Arsenalit

Ish-trajneri i Arsenalit, George Graham e ka vlerësuar lartë mbrojtësin shqiptar të kësaj skuadre, Shkodran Mustafi.

Published

on

24-vjeçari kaloi te londinezët në verën e fundit nga Valencia, ndërsa ka shkëlqyer edhe te skuadra e tij e re.

Madje, ai bashkë me mbrojtësin tjetër të Arsenalit, Laurent Koscielny, kanë formuar një partneritet të jashtëzakonshëm në mbrojtje.

Graham beson se Mustafi është lojtari i cili i është dashur ’topçinjve’ prej kohësh dhe ai mund të jetë çelësi që kjo skuadër të shpallet kampion i Premier Ligës në këtë sezon.

“Ka kohë që Arsenali ka pasur nevojë për një mbrojtës të fortë, si mentalisht ashtu edhe fizikisht”, deklaroi Graham.

“Ndonëse është herët për të folur, unë mendoj se ata tashmë e kanë gjetur atë. Më pëlqen shumë sesi e menaxhon lojën në mbrojtje Mustafi, pasi që është një lojtar tipik gjerman. Ai e ka ndalur Diego Costan për 90 minuta dhe nuk e lënë që të krijojë asnjë rast për gol”.

“Besoj se me lojtar të tillë si Shkodrani, Arsenali mund t’ia dal ta fitojë edhe titullin e kampionit”, përfundoi ai. /Periskopi.com

Lajme

SKANDAL UFC FEATHERWEIGHT CHAMP KNOCKS OUT PESANT

Published

on

By

UFC Featherweight Super Star Denisa “ANXHELIKA” Axhanela knocks out nje pesant ne MANA BOARD GAMES ne prishtine, presidenti i UFC Prishtina Berti Grorani thot se preferon te goditet nga Francis Nunganu se sa nga Denisa, Co owner i UFC Prishtina edhe Welterweight champ Ari Gojani nuk ka guxuar te flas per incidentin nga frika se Denisa mund ta godas. Fjolla Gjikolli eshte shume e kenaqur me qka ka ndodhur deri tani.

Continue Reading

Sporti

sport 3

Published

on

By

Continue Reading

Sporti

sport 2

Published

on

By

Continue Reading

Trending