Connect with us

Lajme

Mustafa, Tërnavës: Çdo Bajram po e presim më të lumtur e më të pasur

Published

on

Kryeministri i Kosovës, Isa Mustafa, i cili ndër të parët vizitoi sot Bashkësinë Islame të Kosovës, ku u prit nga Myftiu Naim Tërnava, i uroi atij këtë festë të madhe të myslimanëve.

“Jam i lumtur që çdo Bajram po e presim në gjendje më të mirë shpirtërore dhe ekonomike” u shpreh kryeministri, ndër të tjera, raporton Koha.net.

Tashmë tradicionale, Muftiu i Kosovës, Naim Tërnava që në orët e para të mëngjesit, pas faljes së namazit të Bajramit të Vogël, ka nisur pritjen e zyrtarëve të lartë të vendit dhe të institucioneve e të shoqatave, të cilët po i urojnë Bajramin e Vogël, të njohur si festë e sakrificës dhe solidaritetit midis njerëzve.

Ndër të parët që vizitoi selinë e Bashkësisë Islame të Kosovës, ku bëhet pritja e atyre që i urojnë Myftiut të Kosovës, e përmes tij edhe të gjithë besimtarëve islamë, sot ishte kryeministri Isa Mustafa.

Myftiut Tërnava Bajramin e Vogël ia uroi sot edhe Ferid Aganai i Paertisë së Drejtësisë, si dhe Gëzim Kelmendi i Partisë Fjala.

Myftiu vazhdon të presë urues dhe të marrë urime prej tyre.

Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Lajme

TEST PER MAIN POST PAGE

Published

on

By

this is just a test to see how Gjergji is doing….spolier alert he seems do be doing good.

Continue Reading

Lajme

SKANDAL UFC FEATHERWEIGHT CHAMP KNOCKS OUT PESANT

Published

on

By

UFC Featherweight Super Star Denisa “ANXHELIKA” Axhanela knocks out nje pesant ne MANA BOARD GAMES ne prishtine, presidenti i UFC Prishtina Berti Grorani thot se preferon te goditet nga Francis Nunganu se sa nga Denisa, Co owner i UFC Prishtina edhe Welterweight champ Ari Gojani nuk ka guxuar te flas per incidentin nga frika se Denisa mund ta godas. Fjolla Gjikolli eshte shume e kenaqur me qka ka ndodhur deri tani.

Continue Reading

Lajme

TESTI 2 PER SLIDER HYHYHY

Published

on

By

Continue Reading

Trending