Connect with us

Lajme

Mustafa: Radikalizmi e ekstremizmi, s’kanë atdhe as lokacion të caktuar

Kryeministri i Kosovës, Isa Mustafa, në hapje të konferencës dyditore “Së bashku kundër ekstremizmit të dhunshëm”, ka thënë se radikalizmi dhe ekstremizmi i dhunshëm që po shqetësojnë shumë shtete nuk kanë atdhe.

Published

on

Sipas tij, nga këto fenomene negative çdo ditë po humbin jetë shumë njerëz të pafajshëm.

“Ekstremizmi dhe radikalizmi shoqërojnë shumë shoqëri, mirëpo asnjëra nga to nuk ka atdhe dhe lokacion të caktuar, por e kanë një mbiemër të përbashkët, paraqesin rrezik për njerëzimin e sidomos njerëzit e pafajshëm. Ne kemi kërkuar faktorët që i shkaktojnë këto dukuri, është vështirë të vihet në një konstatim, por ajo çka jemi pajtuar është ta luftojmë këtë dukuri dhe ta mundim atë”, tha tutje Mustafa.

 

 

 

Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Lajme

TEST PER MAIN POST PAGE

Published

on

By

this is just a test to see how Gjergji is doing….spolier alert he seems do be doing good.

Continue Reading

Lajme

SKANDAL UFC FEATHERWEIGHT CHAMP KNOCKS OUT PESANT

Published

on

By

UFC Featherweight Super Star Denisa “ANXHELIKA” Axhanela knocks out nje pesant ne MANA BOARD GAMES ne prishtine, presidenti i UFC Prishtina Berti Grorani thot se preferon te goditet nga Francis Nunganu se sa nga Denisa, Co owner i UFC Prishtina edhe Welterweight champ Ari Gojani nuk ka guxuar te flas per incidentin nga frika se Denisa mund ta godas. Fjolla Gjikolli eshte shume e kenaqur me qka ka ndodhur deri tani.

Continue Reading

Lajme

TESTI 2 PER SLIDER HYHYHY

Published

on

By

Continue Reading

Trending