Mustafa pranon dobësitë e tij: S’kemi arrit të shuajmë strukturat paralele

Kryeministri i Kosovës, Isa Mustafa është shprehur i pakënaqur me procesin e bisedimeve me Serbinë, pasi në Kosovë ende nuk kanë arritur të shuhen strukturat paralele.

Periskopi.com Lajme

Mustafa këto komente i bëri në konferencën “Ecje nëpër akull: Kushtëzime, sfida dhe reforma drejt BE-së”, të organizuar nga Fondacioni i Kosovës për Shoqëri të Hapur dhe Grupi për Studime Juridike dhe Politike.

Në këtë konferencë, Mustafa ka folur edhe për MSA-në, ndërsa për demarkacionin ka thënë se është çështje e konsensusit brenda partiak.

 

Shpërndaje në: