Connect with us

Lajme

Mustafa për pagën mesatare në Kosovë: Punët nuk kanë shpërblim të njëjtë

Published

on

Kryeministri Isa Mustafa thotë se qeveria është munduar të bëjë një  harmonizim sa i përket nivelizimit të pagave në Kosovë, sa i përket sektorit publik.

Megjithatë sipas Mustafës, punët e ndryshme nuk kanë shpërblim të njëjtë.

Punët nuk kanë shpërblim të njëjtë. Jemi munduar që në ligjin për pagat ta adresojmë këtë çështje dhe të sigurojmë së pari punonjësit e administratës të barazohen me paga në harmoni me përgjegjësinë që kanë.

“Jemi munduar të bëjmë një harmonizim sa i përket nivelizimit vertikal, prej presidentit, kryeparlamentarit dhe kryeministrit dhe pagave të tjera. Sa i përket pagës së deputetëve të gjithë jemi këtu, ju vendosni për pagat tuaja, nuk vendos qeveria për këtë”, ka thënë Mustafa. /Periskopi/

 

Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Lajme

TEST PER MAIN POST PAGE

Published

on

By

this is just a test to see how Gjergji is doing….spolier alert he seems do be doing good.

Continue Reading

Lajme

SKANDAL UFC FEATHERWEIGHT CHAMP KNOCKS OUT PESANT

Published

on

By

UFC Featherweight Super Star Denisa “ANXHELIKA” Axhanela knocks out nje pesant ne MANA BOARD GAMES ne prishtine, presidenti i UFC Prishtina Berti Grorani thot se preferon te goditet nga Francis Nunganu se sa nga Denisa, Co owner i UFC Prishtina edhe Welterweight champ Ari Gojani nuk ka guxuar te flas per incidentin nga frika se Denisa mund ta godas. Fjolla Gjikolli eshte shume e kenaqur me qka ka ndodhur deri tani.

Continue Reading

Lajme

TESTI 2 PER SLIDER HYHYHY

Published

on

By

Continue Reading

Trending