Connect with us

Lajme

Mustafa: Koalicion me AAK-në mund të bëjmë, por pas zgjedhjeve të 2018-ës

Published

on

Kryeministri i Kosovës, Isa Mustafa, ka thënë se njëherë për njëherë, LDK-ja nuk është e hapur për koalicion me partinë e Haradinajt.

“Kjo ndoshta mund të ndodhë pas zgjedhjeve të vitit 2018”, ka thënë Mustafa, raporton televizioni publik.

Ai këto komente i bëri gjatë një vizite në Komunën e Klinës, ku u takua me kryetarin Sokol Bashota. Kreu i Qeverisë, po ashtu, vizitoi disa biznese të kësaj komune.

Ky i fundit e ka njoftuar kryeministrin Mustafa për zhvillimet komunale, për sfidat në komunë por edhe të arriturat e përbashkëta dhe mbështetjen nga Qeveria.

Në njoftimin për media thuhet se Bashota ka thënë se shembullin e Kryeministrit duhet ta ndjekin edhe ministrat e kabinetit të tij të cilët po mungojnë në vizita të komunave.

E kreu i ekzekutivit tha se Komuna e Klinës ka nevojë të përkrahet në fushën e bujqësisë si dhe në infrastrukturën arsimore.

Pas Klinës, ai ka vazhduar vizitën në Drelaj të Rugovës.

 

 

 

Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Lajme

TEST PER MAIN POST PAGE

Published

on

By

this is just a test to see how Gjergji is doing….spolier alert he seems do be doing good.

Continue Reading

Lajme

SKANDAL UFC FEATHERWEIGHT CHAMP KNOCKS OUT PESANT

Published

on

By

UFC Featherweight Super Star Denisa “ANXHELIKA” Axhanela knocks out nje pesant ne MANA BOARD GAMES ne prishtine, presidenti i UFC Prishtina Berti Grorani thot se preferon te goditet nga Francis Nunganu se sa nga Denisa, Co owner i UFC Prishtina edhe Welterweight champ Ari Gojani nuk ka guxuar te flas per incidentin nga frika se Denisa mund ta godas. Fjolla Gjikolli eshte shume e kenaqur me qka ka ndodhur deri tani.

Continue Reading

Lajme

TESTI 2 PER SLIDER HYHYHY

Published

on

By

Continue Reading

Trending