Connect with us

Lajme

Mustafa insiston se sukseset e tij po i pengojnë dikujt, por s’flet me emra

Published

on

Kryeministri i vendit, Isa Mustafa ka theksuar se kjo javë po përmbyllet me mjaft suksese.

Duke numëruar këto suksese, Mustafa ka përmendur fitoren e xhudisteve Distria Krasniqi, Nora Gjakovës, Flaka Loxha dhe Loriana Kukës të cilat sollën 4 Medalje.

Ndër të tjerash Mustafa ka thënë se në mesin e këtyre sukseseve është edhe vlerësimi maksimal për zhvillimin ekonomik nga Banka Botërore dhe nderimi i Betejës së lavdishme të Koshares.

Kryeministri Mustafa ka shtuar se Kosova po ecën fuqishëm përpara dhe sipas tij ky progres nuk duhet t’i pengoj askujt.

Ky është postimi i plotë:

Të dashur miq,

Po e përmbyllim një javë me mjaft suksese.

Xhudistet tona Distria Krasniqi, Nora Gjakova, Flaka Loxha dhe Loriana Kuka i sollën vendit 4 Medalje në Xhudo (2 të Arta dhe 2 të Bronzta).

Morëm vlerësime maksimale për zhvillimin ekonomik nga Banka Botërore dhe u konfirmua progresi jonë në luftën kundër korrupsionit dhe pavarësinë e gjyqësorit nga Freedom House.

Sot nderuam edhe Betejën e lavdishme të Koshares dhe heronjtë tanë, që së bashku me NATO-n, na e bënë të mundur këtë ditë.

Kosova po ecën fuqishëm përpara dhe ky progres nuk duhet t’i pengojë askujt, së paku jo atyre që e duan këtë vend më shumë se pozitat e tyre.

Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Lajme

TEST PER MAIN POST PAGE

Published

on

By

this is just a test to see how Gjergji is doing….spolier alert he seems do be doing good.

Continue Reading

Lajme

SKANDAL UFC FEATHERWEIGHT CHAMP KNOCKS OUT PESANT

Published

on

By

UFC Featherweight Super Star Denisa “ANXHELIKA” Axhanela knocks out nje pesant ne MANA BOARD GAMES ne prishtine, presidenti i UFC Prishtina Berti Grorani thot se preferon te goditet nga Francis Nunganu se sa nga Denisa, Co owner i UFC Prishtina edhe Welterweight champ Ari Gojani nuk ka guxuar te flas per incidentin nga frika se Denisa mund ta godas. Fjolla Gjikolli eshte shume e kenaqur me qka ka ndodhur deri tani.

Continue Reading

Lajme

TESTI 2 PER SLIDER HYHYHY

Published

on

By

Continue Reading

Trending