Connect with us

Lajme

Mustafa tregon nëse MSA e trajton Kosovën si shtet

Kryeministri i Kosovës, Isa Mustafa ka thënë se lëvizja e lirë mbetet punë e brendshme se vendit dhe ka shtuar se Kuvendi i Kosovës duhet të marrë vendimin për demarkacionin e kufirit me Malin e Zi dhe jo Parlamenti Evropian, njofton Klan Kosova.

Published

on

Mustafa këtë e ka thënë gjatë konferencës “Ecje nëpër akull: Kushtëzime, sfida dhe reforma drejt BE-së” të organizuar Fondacioni i Kosovës për Shoqëri të Hapur dhe Grupi për Studime Juridike dhe Politike.

Kurse i pyetur nëse MSA nuk e trajton Kosovën si shtet, ai është përgjigjur këtë marrëveshje si kryeministër i Kosovës.

“Unë e kam nënshkruar si kryeministër dhe kjo nënkupton si shtet”, ka thënë Mustafa.

Kurse për demarkacionin ka thënë se është çështje e konsensusit brenda partiak.

Lajme

TEST PER MAIN POST PAGE

Published

on

By

this is just a test to see how Gjergji is doing….spolier alert he seems do be doing good.

Continue Reading

Lajme

SKANDAL UFC FEATHERWEIGHT CHAMP KNOCKS OUT PESANT

Published

on

By

UFC Featherweight Super Star Denisa “ANXHELIKA” Axhanela knocks out nje pesant ne MANA BOARD GAMES ne prishtine, presidenti i UFC Prishtina Berti Grorani thot se preferon te goditet nga Francis Nunganu se sa nga Denisa, Co owner i UFC Prishtina edhe Welterweight champ Ari Gojani nuk ka guxuar te flas per incidentin nga frika se Denisa mund ta godas. Fjolla Gjikolli eshte shume e kenaqur me qka ka ndodhur deri tani.

Continue Reading

Lajme

TESTI 2 PER SLIDER HYHYHY

Published

on

By

Continue Reading

Trending