Connect with us

Lajme

Mustafa e Vuçiq pritet të dialogojnë në New York

Published

on

Për nëntë muaj nuk kanë zhvilluar as edhe një takim mes tyre në Bruksel. Kryeministri i Kosovës, Isa Mustafa, e ai i Serbisë Aleksandër Vuciq, ua kanë lënë vartësve të tyre vazhdimin e dialogut në nivel teknik.

Në anën tjetër, e gjithë energjia e ministres për Dialog, Edita Tahiri, dhe drejtorit për Kosovë në Qeverinë e Serbisë, Marko Gjuriq është përqendruar në zbatimin e marrëveshjeve të arritura më herët. Të dyja palët i vunë kushte njëra-tjetrës për zbatimin e marrëveshjeve. Madje, kjo periudhë u karakterizua me bisedime që zgjatën edhe mbi 20 orë, e në shumicën e rasteve përfunduan pa rezultate.

Se kur kryeministrat do të mund të takohen, këtë nuk e dinë në zyrën e Isa Mustafës. Por, ata mund të takohen shumë shpejt, pasi vizitën në Shtetet e Bashkuara të Amerikës, Mustafa e Vuciq do ta shfrytëzojnë edhe për të biseduar për ecurinë e dialogut të filluar në vitin 2011.

Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Lajme

TEST PER MAIN POST PAGE

Published

on

By

this is just a test to see how Gjergji is doing….spolier alert he seems do be doing good.

Continue Reading

Lajme

SKANDAL UFC FEATHERWEIGHT CHAMP KNOCKS OUT PESANT

Published

on

By

UFC Featherweight Super Star Denisa “ANXHELIKA” Axhanela knocks out nje pesant ne MANA BOARD GAMES ne prishtine, presidenti i UFC Prishtina Berti Grorani thot se preferon te goditet nga Francis Nunganu se sa nga Denisa, Co owner i UFC Prishtina edhe Welterweight champ Ari Gojani nuk ka guxuar te flas per incidentin nga frika se Denisa mund ta godas. Fjolla Gjikolli eshte shume e kenaqur me qka ka ndodhur deri tani.

Continue Reading

Lajme

TESTI 2 PER SLIDER HYHYHY

Published

on

By

Continue Reading

Trending