Connect with us

Lajme

Musliu ka një pyetje për Albin Kurtin

Deputetja e PDK-së, Ganimete Musliu i ka shtruar një pyetje deputetit të VV-së, Albin Kurtit duke e pyetur për vitin 1993 se pse e ka refuzuar kallashnikovin dhe uniformën kur i ishin ofruar.

Published

on

Sipas Musliut, këtë Kurti duhet t`ia tregojë Kuvendit dhe qytetarëve. Gjithashtu, ajo i ka përmendur edhe vitin 2004, duke ia përkujtuar se ai kishte qenë në vizitë te dy vëllezër serbë në Çirez.

“Pse në 1998 në Çirez kur ta kanë ofruar kallashnikovin dhe uniformën nuk e keni pranuar? Jemi shumë të saktë edhe me data edhe me histori por nuk keni treguar asnjëherë për këtë në Kuvend. 17 janar 2004, ka dalur edhe në raport të policisë se keni qenë në vizitë te dy vëllezër serbë”, është shprehur ajo, shkruan Indeksonline.

Ndërsa, për dënimin e ish-luftëtarëve të UÇK-së, të njohur si “Grupi Drenica”, ajo ka thënë se tashmë ka humbur besimi në drejtësi./Indeksonline/

Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Lajme

TEST PER MAIN POST PAGE

Published

on

By

this is just a test to see how Gjergji is doing….spolier alert he seems do be doing good.

Continue Reading

Lajme

SKANDAL UFC FEATHERWEIGHT CHAMP KNOCKS OUT PESANT

Published

on

By

UFC Featherweight Super Star Denisa “ANXHELIKA” Axhanela knocks out nje pesant ne MANA BOARD GAMES ne prishtine, presidenti i UFC Prishtina Berti Grorani thot se preferon te goditet nga Francis Nunganu se sa nga Denisa, Co owner i UFC Prishtina edhe Welterweight champ Ari Gojani nuk ka guxuar te flas per incidentin nga frika se Denisa mund ta godas. Fjolla Gjikolli eshte shume e kenaqur me qka ka ndodhur deri tani.

Continue Reading

Lajme

TESTI 2 PER SLIDER HYHYHY

Published

on

By

Continue Reading

Trending