Connect with us

Lajme

Musliu: Arabia është çerdhe e ekstremizmit dhe vahabizmit

Published

on

Osman Musliu, imam i xhamisë së Drenasit, në Info Magazine të Klan Kosovës ka thënë se sulmet në Medinë tregojnë se Arabia Saudite është çerdhe e ekstremizmit dhe vahabizmit.

“Për sulmet në Medinë mund të them që krimineli është kthyer në vendin e krimit. Krimineli nuk shikon a është Ramazan apo Bajram. Ai nuk zgjedh mjete për ta arritur qëllimin e vetë”, ka thënë ai, duke shtuar se Kosova nuk është aspak çerdhe e radikalizmit dhe ekstremizmit fetar.

“Që ka rrezik në Kosovë është e vërtetë, e gjithashtu ka ekstremizëm. Por, të thuhet se Kosova është burim i ISIS-it për rajon dhe më gjer, kjo është e tepërt. Nuk e di se nga i ka marrë informatat gazeta New York Times informatat” ka thënë imami Musliu.

Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Lajme

TEST PER MAIN POST PAGE

Published

on

By

this is just a test to see how Gjergji is doing….spolier alert he seems do be doing good.

Continue Reading

Lajme

SKANDAL UFC FEATHERWEIGHT CHAMP KNOCKS OUT PESANT

Published

on

By

UFC Featherweight Super Star Denisa “ANXHELIKA” Axhanela knocks out nje pesant ne MANA BOARD GAMES ne prishtine, presidenti i UFC Prishtina Berti Grorani thot se preferon te goditet nga Francis Nunganu se sa nga Denisa, Co owner i UFC Prishtina edhe Welterweight champ Ari Gojani nuk ka guxuar te flas per incidentin nga frika se Denisa mund ta godas. Fjolla Gjikolli eshte shume e kenaqur me qka ka ndodhur deri tani.

Continue Reading

Lajme

TESTI 2 PER SLIDER HYHYHY

Published

on

By

Continue Reading

Trending