Connect with us

Lajme

Mushtishti nuk i do serbët pa u dënuar ata që bënë krime në fshat

Published

on

Kthimi i serbëve të zhvendosur nga Mushtishti i Suharekës po shihet si provokim i banorëve shqiptarë të këtij fshati.

Paralajmërimet e ministrit të kthimit Dalibor Jevtic për ndërtimet e disa shtëpive të serbëve dhe kthimin e tyre ka nxitur pakënaqësi sidomos te familjet e të vrarëve në këtë anë.

Derisa nuk vihen para drejtësisë ata që kryen krime dhe të ketë një kërkim-falje nga ana e serbëve, për shqiptarët është e papranueshme bashkëjetesa me serbët, raporton KTV.

Me shumë tensione dhe vështirësi kthimin e serbëve e shohin edhe opozita në Komunën e Suharekës.

Por, kreu i Komunës së Suharekës, Sali Asllanaj, konfirmon se një takim i krerëve të Komunës me përfaqësuesit serbë ka ndodhur ditë më parë për kthimin e 10 familjeve serbe në fshatin Mushtisht.

Asllanaj pret që ky kthim të kalojë pa probleme dhe të sigurohet një financim për shtëpitë e serbëve.

Nga 230 familje sa kishin qenë në Mushtisht janë vetëm 10 prej tyre që kanë kryer kthimin në pronat e tyre.

Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Lajme

TEST PER MAIN POST PAGE

Published

on

By

this is just a test to see how Gjergji is doing….spolier alert he seems do be doing good.

Continue Reading

Lajme

SKANDAL UFC FEATHERWEIGHT CHAMP KNOCKS OUT PESANT

Published

on

By

UFC Featherweight Super Star Denisa “ANXHELIKA” Axhanela knocks out nje pesant ne MANA BOARD GAMES ne prishtine, presidenti i UFC Prishtina Berti Grorani thot se preferon te goditet nga Francis Nunganu se sa nga Denisa, Co owner i UFC Prishtina edhe Welterweight champ Ari Gojani nuk ka guxuar te flas per incidentin nga frika se Denisa mund ta godas. Fjolla Gjikolli eshte shume e kenaqur me qka ka ndodhur deri tani.

Continue Reading

Lajme

TESTI 2 PER SLIDER HYHYHY

Published

on

By

Continue Reading

Trending