Connect with us

Sporti

Muriqi: Turqia na frikësohet

Vedat Muriqi është shprehur optimist para takimit me Turqinë.

Published

on

Sulmuesi kosovar në skuadrën turke, Gençlerbirligi, dhe i njeh mjaft mirë lojtarët turq. Kosova dhe Turqia do të përballen në kuadër të kualfikimeve për Botërorin Russia 2018.

‘Me sa kam dëgjuar janë shitur të gjitha biletat. Do të jetë një atmosferë mjaftë e mirë në stadium dhe shpresoj se edhe do të bëhet një lojë e fortë dhe e mirë, por që në fund ne të jemi fitues”, deklaroi Muriqi për Gazetën Olle.

Ai në Gençlerbirligi luan me lojtarin e Turqisë, Ahmet Calik, që ka marrë ftesën e Fatih Terimit.

“Kemi folur me Calikun. Me të vërtetë ata kanë frikë nga ne, sepse në rast se ne dalim fitues, Turqia do të humb rastin për kualifikim dhe ata e dinë mirë këtë. Por, e dinë edhe këtë se nuk janë më të fortë se ne. Pra, do të bëhet një lojë shumë e fortë nga fillimi deri në fund”, shtoi sulmuesi prizrenas, që ka dy gola me Gençlerbirligin këtë sezon.

Në ndeshjen e fundit me Kosovën, ai luajti titullar ndaj Ukrainës. /Periskopi.com

 

Lajme

SKANDAL UFC FEATHERWEIGHT CHAMP KNOCKS OUT PESANT

Published

on

By

UFC Featherweight Super Star Denisa “ANXHELIKA” Axhanela knocks out nje pesant ne MANA BOARD GAMES ne prishtine, presidenti i UFC Prishtina Berti Grorani thot se preferon te goditet nga Francis Nunganu se sa nga Denisa, Co owner i UFC Prishtina edhe Welterweight champ Ari Gojani nuk ka guxuar te flas per incidentin nga frika se Denisa mund ta godas. Fjolla Gjikolli eshte shume e kenaqur me qka ka ndodhur deri tani.

Continue Reading

Sporti

sport 3

Published

on

By

Continue Reading

Sporti

sport 2

Published

on

By

Continue Reading

Trending