Mungon Haaland, këto janë formacionet zyrtare: Paderborn – Dortmund

Periskopi.com Sporti

Sot me fillim në orën 18:00 do të zhvillohet ndeshja Paderborn – Dortmund, në kuadër të javës së 29’të të Bundesligës gjermane.

Vendasit gjenden në pozitën e fundit të tabelës dhe, natyrisht kërkojë të luftojnë për mbijetesë, derisa përballen me skuadrën e cila gjendet në vendin e dytë në tabelë, Dortmundin.

Vlenë të theksohet se prezent në fushë nuk do të jetë norvegjezi, Haaland, i cili pritet të kthehet në javën e ardhshme.

Periskopi më poshtë jua përcjell formacionet zyrtare ./Periskopi.com/

Shpërndaje në: