Connect with us

Lajme

Muja thumbon Ramiz Kelmendin: Veç edhe “Srpska” t’ka mbetë

Deputeti i Partisë Demokratike të Kosovës, Shaip Muja, ka reaguar pas aderimit të deputeti Ramiz Kelmendi në LDK. Ai në llogarinë e tij në ‘Facebook’, ka shkruar se Kelmendit i ka mbetur vetëm edhe Lista Serbe ku mund të shkojë.

Published

on

Madje, ai thotë se nëse i duhet të kalojë të ‘Srpska’, edhe aty mund të ja bëjnë një vend bashkëpunohet e tij të biznesit të cilët janë nga Serbia më të cilët, siç thotë Muja, ai ka kontribuar për të mbytur prodhimtarinë në Kosovën e pasluftës.

Postimi i plotë i Mujës:

Ramiz Kelmendit i ka mbetur vetem edhe lista srpska per me matë me prapanice krejt parlamentin, nese i duhet edhe aty ja bajne zgjidhjen bashkëpuntoret e biznesit nga serbia me te cilët ka kontribuar me mbytur prodhimtarinë ne Kosoven e pasluftes.Para disa ditesh isha me te te ne nje debat per demarkacionin , dhe i thashe pse spo i thua tri arsye qe i paske :1.Me i pre ne bese ne shtepine tender ekspertet e pavarur qe kundershtojne verzionin e dëmshëm të demarkacionit.2.Me fitu nje pozite ne qeveri , gjë që edhe vet e pranoj ne debat televizie.3.Me tentu me arsyetu voten para rugovaseve qe ki me votu pas prerjes ne bese te eksperteve te pavarur , pastaj transferi ne LDK . Keta tipa qe jane ofruar edhe nga lidershipi yne PDK me kane bere qe te jem kunder politikes kadrovike e konceptit shoqerore qe po ndertojme ne Republiken e Kosoves .Ne nuk guxojme te ndertojme standarde te tilla , sepse njerzit e pasuruar nga importi prej serbise dhe kanë kriju kapital ekonomik nuk i duhen qeverisë.Në vende dhe rrethana normale njerzit e suksesshëm ekonomikisht nuk vrapojne pas qeverive por qeveritë vrapojne pas tyre .Rasti konkret i deputetit ne fjalë eshte shembull i keq dhe rrezikshem sepse qellimi i tyre , permes tyre ata qe skane mundur politikisht e ushtarakisht me na mbajtur të okupuar po tentojnë ta arrijnë atë ekonomikisht me ndihmen e argatëve të tyre në Kosovë, dalëngadalë po tentojnë te na okupojne me prapavijat e tyre investive pansllaviste .

Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Lajme

TEST PER MAIN POST PAGE

Published

on

By

this is just a test to see how Gjergji is doing….spolier alert he seems do be doing good.

Continue Reading

Lajme

SKANDAL UFC FEATHERWEIGHT CHAMP KNOCKS OUT PESANT

Published

on

By

UFC Featherweight Super Star Denisa “ANXHELIKA” Axhanela knocks out nje pesant ne MANA BOARD GAMES ne prishtine, presidenti i UFC Prishtina Berti Grorani thot se preferon te goditet nga Francis Nunganu se sa nga Denisa, Co owner i UFC Prishtina edhe Welterweight champ Ari Gojani nuk ka guxuar te flas per incidentin nga frika se Denisa mund ta godas. Fjolla Gjikolli eshte shume e kenaqur me qka ka ndodhur deri tani.

Continue Reading

Lajme

TESTI 2 PER SLIDER HYHYHY

Published

on

By

Continue Reading

Trending