Connect with us

Sporti

Muhamed Ismaili, trajneri i ri i Shqipërisë

Muhamed Ismaili nga Shkupi është emëruar trajner i përfaqësueses shqiptare së hendbollit për meshkuj. Konfirmimi erdhi nga vetë Ismaili, i cili në të njejtën kohë është edhe trajner i skuadrës KH Rinia nga Shkupi.

Published

on

Emërimi i tij në krye të stolit të kombëtares shqiptare është rast historik, ndërsa ai është realizuar me kërkesë të presidentit të Federatës Shqiptare të Hendbollit, Nesim Jahollari. Muhamed Ismailit bëhet shqiptari i parë nga Maqedonia që merr postin e trajnerit të parë në një ekip përfaqësues kuqezi, ndërsa me emërimin e tij Shqipëria pretendon të përmirësojë gjendjen e hendbollit në nivel kombëtar dhe ndërkombëtar.

“Kjo është ndjenjë e kahmotshme dhe e pritur dhe kuptohet që vjen pas eksperiencës 40-vjeçare në sportin e hendbollit. Në bashkëpunim me Federatën Shqiptare të Hendbollit dhe në kontakt me presidentin Nesim Jahollari, me të cilin biseduam dhe e konfirmuam se unë do të jem  unë përzgjedhës i Kombëtares së Shqipërisë. Kjo gjë është krenari dhe përgjegjësi për mua. Për këtë unë jam njeriu më i lumtur mes shqiptarëve”.

Me Ismailin në pankinë, Shqipëria do të marrë pjesë në Kampionatin Europian të Federatave në Zhvillim, që do të organizohet prej datës 12 deri më 18 Qershor në Bullgari./supersport/

Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Lajme

SKANDAL UFC FEATHERWEIGHT CHAMP KNOCKS OUT PESANT

Published

on

By

UFC Featherweight Super Star Denisa “ANXHELIKA” Axhanela knocks out nje pesant ne MANA BOARD GAMES ne prishtine, presidenti i UFC Prishtina Berti Grorani thot se preferon te goditet nga Francis Nunganu se sa nga Denisa, Co owner i UFC Prishtina edhe Welterweight champ Ari Gojani nuk ka guxuar te flas per incidentin nga frika se Denisa mund ta godas. Fjolla Gjikolli eshte shume e kenaqur me qka ka ndodhur deri tani.

Continue Reading

Sporti

sport 3

Published

on

By

Continue Reading

Sporti

sport 2

Published

on

By

Continue Reading

Trending