Connect with us

Lajme

MSH-ja përdor standarde të dyfishta për pezullimin e licencave të punëtorëve shëndetësorë

Ministria e Shëndetësisë është duke përdorur standarde të dyfishta për pezullimin e licencave të punëtorëve shëndetësorë, shkruan sot Koha Ditore.

Published

on

Para disa muajsh ky institucion ka pezulluar licencat e disa mjekëve të Spitalit të Gjakovës për shkak që kishin operuar këmbën e gabuar të një pacienteje, por tash edhe pse ky institucion ka konstatuar “shkeljen profesionale” të gjinekologes Teuta Hadri, nuk ka marrë vendim për pezullimin e licencës.

Edhe pse dy organe të MSH-së kanë konstatuar se Hadri ka bërë “gabim të rëndë profesional”, kjo ministri ende nuk ia ka pezulluar licencën. Dy bordet kompetente për pezullimin e licencës, ai Etiko-Profesional dhe Bordi për Licencim, nuk janë mbledhur qe disa javë, edhe pse në bazë të vendimit të ministrit Imet Rrahmani këto borde e kanë obligim të mblidhen së paku dy herë në muaj. Një gjë të tillë nuk e kanë bërë qe një muaj.

Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Lajme

TEST PER MAIN POST PAGE

Published

on

By

this is just a test to see how Gjergji is doing….spolier alert he seems do be doing good.

Continue Reading

Lajme

SKANDAL UFC FEATHERWEIGHT CHAMP KNOCKS OUT PESANT

Published

on

By

UFC Featherweight Super Star Denisa “ANXHELIKA” Axhanela knocks out nje pesant ne MANA BOARD GAMES ne prishtine, presidenti i UFC Prishtina Berti Grorani thot se preferon te goditet nga Francis Nunganu se sa nga Denisa, Co owner i UFC Prishtina edhe Welterweight champ Ari Gojani nuk ka guxuar te flas per incidentin nga frika se Denisa mund ta godas. Fjolla Gjikolli eshte shume e kenaqur me qka ka ndodhur deri tani.

Continue Reading

Lajme

TESTI 2 PER SLIDER HYHYHY

Published

on

By

Continue Reading

Trending