Connect with us

Lajme

Mrekulli në Izmir: 4 vjeçarja nxirret e gjallë 91 orë pas tërmetit dhe i buzëqesh ekipit të shpëtimit

Published

on

Një tjetër mrekulli raportohet nga mediat turke në këto momente, ku një 4 vjeçare është nxjerrë e gjallë nga rrënojat e një pallati në Izmir.

Vogëlushja e identifikuar se Ayla Gezdin është nxjerrë mëngjesin e sotëm e gjallë nga ekipet e shpëtimit, ndërkohë që u ka dhuruar një buzëqeshje këtyre të fundit.

Ayla ka qenë e ndërgjegjshme dhe ka treguar se ka qenë në gjumë kur ka ndodhur ngjarja. Sakaq ajo ka marrë ndihëm e nevojshme nga shërbimet shëndetësore, pasi ajo ka qëndruar për 4 ditë nën rrënoja pa u ushqyer.

Autoritetet raportojnë se buzëqeshja e saj i ka dhënë shpresë ekipeve të kërkim-shpëtimit për të vijuar më tej me operacionet për të gjetur të zhdukurit.

Ayla Gezdin është personi i 107 që nxirret shëndoshë e mirë nga rrënojat, ndërkohë që numri i viktimave ka arritur në 100.

Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Lajme

TEST PER MAIN POST PAGE

Published

on

By

this is just a test to see how Gjergji is doing….spolier alert he seems do be doing good.

Continue Reading

Lajme

SKANDAL UFC FEATHERWEIGHT CHAMP KNOCKS OUT PESANT

Published

on

By

UFC Featherweight Super Star Denisa “ANXHELIKA” Axhanela knocks out nje pesant ne MANA BOARD GAMES ne prishtine, presidenti i UFC Prishtina Berti Grorani thot se preferon te goditet nga Francis Nunganu se sa nga Denisa, Co owner i UFC Prishtina edhe Welterweight champ Ari Gojani nuk ka guxuar te flas per incidentin nga frika se Denisa mund ta godas. Fjolla Gjikolli eshte shume e kenaqur me qka ka ndodhur deri tani.

Continue Reading

Lajme

TESTI 2 PER SLIDER HYHYHY

Published

on

By

Continue Reading

Trending